Kır Kahvesi ve Masal Vadisi açıldı!
Kır Kahvesi ve Masal Vadisi açıldı!

8 Mayıs 2023

Lüleburgaz Belediyesi’nin kente kazandırdığı yeni yaşam alanı Kır Kahvesi ve Masal Vadisi’nin açılış töreninde konuşan Başkan Gerenli, “Artık Lüleburgaz yanı başında doğa ile baş başa, gün boyu keyifli vakit geçirebileceğiniz, misafirlerinizi rahatça ağırlayabileceğiniz Kır Kahveniz, Masal Vadiniz var” dedi. Başkan Gerenli öte yandan Kent Ormanı’nda diğer etapların da aşama aşama hizmete gireceğini vurguladı.

Lüleburgaz Belediyesi Kent Ormanı içerisinde yer alan Kır Kahvesi ve Masal Vadisi törenle açıldı. Açılış törenine Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun bir ilginin olduğu açılışta Başkan Gerenli konuşma yaptı.

“Çok çalıştık, çok çabaladık”

Kır Kahvesi ve Masal Vadisi açılışında konuşan Başkan Gerenli, ilk günden beri Lüleburgaz Kent Ormanı’yla ilgili hayalleri olduğunu belirtti. Başkan Gerenli, Lüleburgaz’da çocukların, ailelerin rahatça vakit geçirebileceği, nefes alabileceği, eğlenebileceği yeşil alanların yetersiz olmasının göreve geldiklerinde en büyük sorun olarak göze çarptığının altını çizerek, “Burayı Lüleburgaz halkına kazandırmak için çok çalıştık, çok çabaladık.  2020 yılının Mart ayında başlattığımız girişimler sonucunda 973 dönümlük bu araziyi Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 20 yıllığına kiraladık. Bu hususta emeği geçen milletvekillerimize, kurum ve kuruluşlarımıza, çalışma arkadaşlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yemyeşil doğanın içinde

 Lüleburgaz Kent Ormanı’nın açıldığı ilk günden itibaren 100 binden fazla vatandaşı ağırladığını kaydeden Başkan Gerenli, Kır Kahvesi ve Masal Vadisi’ni hayata geçiriyor olmalarının mutluluklarını yaşadıklarını söyledi. Masal Vadisi’nde çocukların keyifli vakit geçirirken ailelerin de yemyeşil doğanın içinde, muhteşem Lüleburgaz manzarasıyla Kır Kahvesi’nde kahvelerini yudumluyor olacaklarını söyleyen Gerenli, “120 oturma kapasiteli Kır Kahvemizde sıcak ve soğuk meşrubatların dışında kahvaltı yapma imkânınız da olacak.

Kır Kahvesi’nin hemen arka tarafında yer alan ve yaklaşık 15 dönümlük alana yayılan Masal Vadisi; hobbit ve ağaç evleri, yel değirmeni, tavşan ve uğur böceği maketleri, dev sandalye, yürüyüş yolları ve patikalarıyla çocuklarımızın hizmetinde” diye konuştu.

Diğer etaplar da hizmete açılacak

 Başkan Gerenli, 973 dönümlük alana kurulu Kent Ormanı’nda diğer etapların da hizmete açılacağının müjdesini verdi. Gerenli, “Önümüzdeki süreçte kent ormanımızın diğer etaplarını da hizmete açacağız. Bütün bu alanı hep birlikte güzelleştirecek, hep birlikte koruyacak ve gelecek nesillere hep birlikte aktaracağız” dedi.

Masal Vadisi’nde masalsı bir gün!

 Öte yandan açılışın ilk günü Masal Vadisi’nde gerçekleştirilen Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi çocuklardan büyük ilgi gördü. Çocuklar masal, mandala, akıl oyunları atölyelerinin yanı sıra yüz boyama etkinlikleriyle masalsı bir gün geçirdi.

Hobbit sürprizi!

Masal Vadisi’nin açılışında ise çocuklar hobbit sürpriziyle karşılaştı. Hobbit evlerinde film sahnelerinden çıkmış gibi duran hobbitleri gören çocuklar günü bol bol hatıra fotoğrafıyla ölümsüzleştirdi. Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Hakları Birimi’ndeki gönüllü çocukların uzun bir süredir hazırlıklarını yaptığı hobbit karakterleri büyük ilgi gördü.

Lüleburgaz Kent Ormanı hakkında

4 Temmuz 2021 tarihinde birinci etabı hizmete açılan Lüleburgaz Kent Ormanı, kurulduğu günden bu yana 100 binden fazla insanı ağırladı. Kent Ormanı’nın birinci etabı olan piknik alanında 250 adet piknik masası, 72 adet barbekü alanı, çocuk oyun grupları, 3 adet otopark ve hobbit evi bulunuyor. Bununla birlikte yeni açılışı yapılan ikinci etabında ise Masal Vadisi, Kır Kahvesi ve festival alanı hizmet veriyor. Özellikle festival alanı, ilerleyen süreçlerde adından söz ettirecek muhteşem etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

DİĞER HABERLER
Istranca Kültür Günleri LYKA’da

Istranca Kültür Günleri LYKA’da

Lüleburgaz Belediyesi, 29 Mayıs’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) “Istranca Kültür Günleri” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Prof. Dr. Neval Konuk Halaçoğlu’nun konferans gerçekleşt...

DEVAMINI OKU
Lüleburgaz Belediyesi dönüşüme kendi evinden başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi dönüşüme kendi evinden başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi olası bir depreme karşı yapılan detaylı testler sonucunda dayanıklı olmadığı tespit edilen hizmet binasından taşınıyor. Belediye, aynı noktaya yeni hizmet binası yapılana kadar g...

DEVAMINI OKU
Lüleburgaz’da Çevre Şenliği kortejle başladı!

Lüleburgaz’da Çevre Şenliği kortejle başladı!

Lüleburgaz Belediyesi ve TEMA iş birliğiyle gerçekleştirilen Çevre Şenliği kortej yürüyüşü, geri dönüşüm defilesi ve çocuk korolarının sahne performansıyla başladı. Büyük bir coşkunun hakim olduğu şen...

DEVAMINI OKU
Lüleburgaz’da bisiklet bakım istasyonu LYBA’da hizmette!

Lüleburgaz’da bisiklet bakım istasyonu LYBA’da hizmette!

Lüleburgaz Belediyesi, bisiklet kullanıcılarının bisikletlerine bakımlarını yapabilmeleri için Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde (LYBA) bisiklet bakım istasyonunu hizmete sundu. Bisiklet ku...

DEVAMINI OKU
Model araç yarışları nefes kesti!

Model araç yarışları nefes kesti!

Türkiye’nin dört bir yanından model araç tutkununun bir araya geldiği “2023 Türkiye Offroad 1/8 Buggy Şampiyonası 1. Ayak yarışları Lüleburgaz Yıldızları RC Pisti’nde nefesleri kesti. Lüleburgaz Bele...

DEVAMINI OKU
Patiler Kent Ormanı’nda yarıştı!

Patiler Kent Ormanı’nda yarıştı!

Lüleburgaz Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Irk Standartları Yarışması Trakya Şampiyonası sona erdi. Geçtiğimiz hafta sonu iki gün süren ve 640 köpeğin yer aldığı yarışmada renkli görüntüler ortaya...

DEVAMINI OKU