4. Lüleburgaz Bisiklet Festivali sona erdi!
4. Lüleburgaz Bisiklet Festivali sona erdi!

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsüne ev sahipliği yaptığı Lüleburgaz Bisiklet Festivali (LÜBİFEST) dolu dolu etkinliklerle sona erdi. Üç gün boyunca yüzlerce bisiklet tutkununun yer aldığı festivalde bisiklet turlarından yol yarışına ve sürpriz hediye çekilişlerine kadar çok sayıda aktivite yapıldı.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından bisiklet tutkunlarını ağırladığı LÜBİFEST sona erdi. Türkiye’nin alanında tek tesisi olma niteliği taşıyan ve her yıl yüzlerce bisikletli turistin konakladığı Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde (LYBA) gerçekleşen LÜBİFEST’te unutulmaz etkinlikler düzenlendi.

 

Kortejle başladı

 

16 Eylül günü yüzlerce bisiklet sporcusunun ve tutkununun Kongre Meydanı’ndan kortejle başlattığı LÜBİFEST’te bisikletliler Lüleburgazlıları selamlayarak festival alanı olan LYBA’ya hareket etti. Burada bisiklet tutkunları coşkuyla karşılanırken Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin kurdela kesimiyle festival resmen başlamış oldu.

 

Ali Altay coşturdu!

 

Slotcar, bisiklet eğitimleri, okçuluk gibi birbirinden farklı ve eğlenceli aktivitelerin yer aldığı LÜBİFEST’in ilk gününün sonunda ise Anadolu Rock’un sevilen ismi Ali Altay sahne aldı. Altay, Barış Manço’dan Cem Karaca’ya kadar çok sayıda sevilen sanatçının unutulmaz eserlerini seslendirerek katılımcıları coşturdu.

 

Bisiklet turları düzenlendi

 

Festivalin ikinci günü ise bisiklet turlarıyla başladı. Başkan Gerenli’nin de içinde yer aldığı yüzlerce bisikletli konvoy eşliğinde köy rotalarını takip ederek bisiklet turu düzenledi. Lüleburgaz Belediyesi araçlarından çalınan müzik eşliğinde iki boyunca turunu gerçekleştiren bisikletliler keyifli vakit geçirdi.

 

Trockya Blues’tan unutulmaz performans!

 

Festivalin ikinci gününde ise Trakya topraklarının sesi, Trockya Blues sahne aldı. Grup ortaya koyduğu muhteşem sahne performansı ve unutulmaz parçalarla geceye damga vurdu. Bununla birlikte festivalin yine ikinci gününde sahne alan Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi – Grup Raf birbirinden güzel parçaları seslendirerek festivale katılan vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

 

Yarışmalar, sürpriz çekilişler!

 

LÜBİFEST’te en çok ilgi gören aktiviteler ise yarışmalar ile sürpriz çekilişler oldu. Bisiklet tutkunları “En Yavaş Bisiklet Yarışı’nda” eğlenceli anlar yaşarken, bisiklet ve bisiklet ekipmanlarının hediye edildiği sürpriz çekilişte de çekiliş heyecanını yaşadı.

 

Gazi Mustafa Kemal Yol Yarışı sona erdi!

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıldan sonra bu yıl da ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadığı Gazi Mustafa Kemal Yol Yarışı’nın da startı LYBA’dan verildi. 100’den fazla sporcunun katıldığı iki ayrı etapta gerçekleşen yol yarışında dereceye giren sporculara ödülleri Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç, Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi Gülcan Ayışığı, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli tarafından verildi.

 

Seneye görüşmek üzere!

 

Festivalin sonunda konuşma yapan Başkan Gerenli, LÜBİFEST gibi önemli bir organizasyonu gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Gerenli, Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisiklet tutkunlarıyla festivalin renklendiğini söyleyerek, “Dolu dolu etkinliklerle süren bir LÜBİFEST'in daha sonuna geldik. Festivale katılım gösteren bisiklet tutkunlarına ve festival boyunca yoğun emek harcayan çalışma arkadaşlarıma içten teşekkür ederim. Seneye görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER
9 ayda 433 yangını söndürdüler!

9 ayda 433 yangını söndürdüler!

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli İtfaiye Haftasını İtfaiye personeliyle pasta keserek kutladı. Öte yandan 7 gün 24 saat tüm canlıların güvenliği için görev yapan Lüleburgaz İtfaiyesi yılı...

DEVAMINI OKU
Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı açılıyor!

Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı açılıyor!

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde faaliyet gösterecek “Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarını” açıyor. 2004 ile 2011 yılları arasında doğan adayların katılabileceği kons...

DEVAMINI OKU
Kurtuluşun 100'üncü yılı hazırlıkları başladı!

Kurtuluşun 100'üncü yılı hazırlıkları başladı!

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında kent paydaşlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Gerenli, “Bu yıl daha da anlam kazanan Kurtuluş Günümüzü karn...

DEVAMINI OKU
Otomobilsiz Kent Günü’nde pedalladılar!

Otomobilsiz Kent Günü’nde pedalladılar!

Lüleburgaz’da 22 Eylül Otomobilsiz Kent Günü’nde “Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik İçin Pedallıyoruz” etkinliği düzenlendi. Çok sayıda bisikletlinin katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı...

DEVAMINI OKU
Ölümlere “beyaz bisikletle” dikkat çekildi!

Ölümlere “beyaz bisikletle” dikkat çekildi!

Lüleburgaz’da kentin içinden geçen uluslararası D-100 Karayolu’nda yaşamını yitiren bisikletli çocuklar anısına, çocukların yaşamını yitirdikleri yere belediye tarafından beyaz bisiklet bırakıldı. Hay...

DEVAMINI OKU
İlknur’u arkadaşları doğum gününde unutmadı!

İlknur’u arkadaşları doğum gününde unutmadı!

Lüleburgaz’da geçtiğimiz yıl katledilen İlknur Gökay Tuncel’in doğum gününde düzenlenen anma etkinliğinde konuşan arkadaşlarından Senay Ünlü, “Bizler İlknur’u unutmadığımızı 26 Eylül’de görülecek ikin...

DEVAMINI OKU