Lüleburgaz Belediyesi dönüşüme kendi evinden başlıyor!

19 Temmuz 2023

Lüleburgaz Belediyesi dönüşüme kendi evinden başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi olası bir depreme karşı yapılan detaylı testler sonucunda dayanıklı olmadığı tespit edilen hizmet binasından taşınıyor. Belediye, aynı noktaya yeni hizmet binası yapılana kadar geçici bir süreliğine LYKA, LYSA, Ekin Atölyesi ve Ata İş Merkezi’nde vatandaşa hizmet verecek. Önümüzdeki günlerde detaylı açıklama Lüleburgaz Belediyesi tarafından yapılacak. 

Lüleburgaz Belediyesi olası bir depreme karşı hizmetlerin kesintisiz sürmesi için dönüşüme kendi evinden başladı. Uzmanlarca yapılan detaylı testler sonucunda depreme dayanıksız olduğu tespit edilen Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’ndaki birimler taşınmaya başladı. Yapılan taşınma planı doğrultusunda birimler Ata İş Merkezi, Ekin Atölyesi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi ve Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde hizmet vermeye devam edecek. Belediye, mevcut hizmet binası yıkılıp aynı noktaya yenisi yapıldıktan sonra kent merkezine geri dönecek. 

Çarşı içinde hizmet devam edecek

Bu doğrultuda hizmetlerin aksamaması için birimler birer birer taşınırken Halk Masası ve vezneler vatandaş işlemlerinin aksamaması için en son taşınacak birimler olacak. Öte yandan vatandaşla doğrudan temas içinde olan vezneler ve irtibat ofisi Ata İş Merkezi’nin altında vatandaşa hizmet etmeye devam edecek.

Taşınma Kurban Bayramı’nda tamamlanacak

 Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi’nin tamamen taşınması Kurban Bayramı’nda sona erecek. Belediye, Kurban Bayramı’ndan sonra yeni hizmet noktalarında vatandaşa hizmet etmeye devam edecek.

 

Birim birim taşınma listesi

 Tüm bunlarla birlikte taşınacak birimlerin listesi ise şöyle:

Ekin Atölyesi: Zabıta Müdürlüğü ile Temizlik ve Çevre Müdürlüğü

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi: Yazı İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Mali İşler Müdürlüğü, Emlak İşleri, Halk Masası, Hukuk İşleri, Bilgi İşlem Müdürlüğü.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi: İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Tesisler Müdürlüğü, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü, Afet İşleri Müdürlüğü.

 

Yaklaşık yarım asır hizmet verdi!

Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası 1970’lerin sonlarına doğru “Hal Binası” olarak faaliyete başladı. İçinde birçok ticari işletmenin bulunduğu binanın günümüzdeki haline gelmesi ise o dönem Kongre Meydanı’nda bulunan hizmet binasında çıkan yangınla oldu. Yangın sonrası belediyenin birimleri hal binasına taşınırken, hizmetin merkezi bu nokta oldu. Yaklaşık yarım asırdır kentin tam merkezinde hizmet veren Lüleburgaz Belediyesi günde ortalama 2 bin kişinin ziyaret ettiği, kent esnafının da yararlandığı bir lokasyonda bulunuyor. Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’nın bulunduğu konumun kent ekonomisine olumlu etkisi sebebiyle aynı alana inşa edilmesi öngörülüyor.

 

DİĞER DUYURULAR