MENÜ KAPAT

Zifte bulanan “Şanslı” iyileşti

Lüleburgaz’da Ağustos ayında zifte bulandıktan sonra belediye ekiplerimiz tarafından kurtarılan ve “Şanslı” ismi konulan köpek tamamen iyileşti, barınağın maskotu oldu. Şanslı’yı evladı gibi sahiplenen barınak görevlisi personelimiz Ayşe Özdemir, “Şu anda ben ilgileniyorum kendisiyle. Bizim maskotumuz oldu. Çocuğum gibi oldu. Çok seviyorum. Hayvanların hepsini seviyorum, ama onunla daha bir başka ilgileniyoruz.” dedi.

Lüleburgaz İtfaiye Müdürlüğü tarafından Ağustos ayında zift içinden çıkarılarak Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ne götürülen ve görevliler tarafından müdahale edilerek ziftten kurtarılan “Şanslı” isimli köpek eski haline geri döndü. Tüyleri yeniden çıkan ve vücudunda çok az hasar kalan Şanslı hayata yeniden bağlandı.

Barınağın maskotu oldu

Barınakta tedavi süreci devam eden ve günden güne iyileşen Şanslı, barınağın maskotu haline geldi. Barınak görevlilerinin gözü gibi baktığı Şanslı, boynuna takılan tasmayla barınakta keyifli vakit geçiriyor.

“Çocuğum gibi oldu”

Bakımevinde tüm can dostlarla ilgilenmesinin yanı sıra Şanslı ile arasında bağ oluşan Ayşe Özdemir, süreci anlattı. Özdemir, “İtfaiye Müdürlüğünden arkadaşlar geldi. Bir baktık, zift içinde. Zor nefes alıyordu. Çok zor çıkardık zifti. Şükürler olsun kurtardık. Şu anda ben ilgileniyorum Şanslı’yla. Şanslı bizim maskotumuz oldu. Çocuğum gibi oldu.” dedi.

“Yaşamaz dedik, yaşadı”

Şanslı’nın ilk getirildiğinde durumunun çok üzücü ve yaşama ihtimalinin düşük olduğunu kaydeden Özdemir, “Hayvanların hepsini seviyorum, ama onunla daha bir başka ilgileniyoruz. Çünkü durumu gerçekten çok kötüydü. Yaşamaz dedik ama şükürler olsun yaşadı. O bizim eğlencemiz, her şeyimiz. Barınak geçici ama şanslıyla dostluğumuz gerçek.” ifadelerini kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi