MENÜ KAPAT

Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan hepimizin ulusal bayramı…

 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı Eski Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başladı. İstiklal Marşımız okundu ve şehitlerimizin kanıyla işlenmiş ay yıldızlı şanlı bayrağımız göndere çekildi. Program Yeni Hükümet Konağında tebriklerin kabulü ile devam etti.

Tebriklerin ardından tören alanında kutlama törenine geçildi. Törene katılanların ve halkın bayramı kutlandı. İstiklal Marşımızın okunmasının ve şanlı bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından TSK adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kurmay Binbaşı Selçuk Sönmez yaptı. Yerel halk şairi Bektaş Yavuz’un okuduğu şiirin ardından Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan dans gösterileri izlendi. Öğrencilerin okudukları şiirlerden sonra Zafer Kupası müsabakalarında başarı gösteren sporculara ödülleri verildi. Ödüller, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Osman Erikli ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından verildi.

Resmi geçit töreninin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Program sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi