MENÜ KAPAT

Yüzme Akademisinin Tanıtımı Yapıldı

Akademileriyle yıldızlaşan kentin yeni projesi: Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi(LYYA)… Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi(LYYA) Mimari Proje Yarışması proje müellifleri, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi Toplantı Salonunda proje sunumlarını gerçekleştirdiler.

Proje müellifleri LYYA’nın kullanım senaryolarını ve program çözümlerini aktardılar. Proje müellifleri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Öğretmenler ve Belediye yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantıda projenin detayları görüşüldü.

Toplantıda, Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisinde, Olimpik Havuz ve Su Topu Havuzunun lisanslı sporcu, müsabaka ve eğitim amaçlı kullanılacağı, Spa-Fizik Tedavi Merkezi ve Halk Havuzunun, halkın sürekli kullanımına açık olacağı, Kapalı Spor Salonu, Açık Havuz ve Su Eğlenceleri Parkının da akademide yer alacağı ifade edildi.

Sportif ve Rekreatif Bir Alan

Yüzme Akademisi için kentin özel noktalarından biri seçildi. Alanın konumu, topografyası ve peyzajı, zengin  mekânsal  kullanımlar  içeren  bir  sportif  ve  rekreatif  alan  vaat  etmektedir. Tepeye erişmek ve büyük hacimli kapalı havuz kütlelerini arazide eritmeye çalışmak tasarımın çıkış noktasıdır. Bu amaçla bulunduğu yer ile güçlü ilişkiler kurmaya çalışan bir mimari dil benimsenmiştir. Formu ile öne çıkmak yerine parçalı ve yalın bir silüet öneren tasarım, arazide erimek ve olabildiğine yere yakın olmak amacındadır.

Lüleburgaz Belediyesi tarafından hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi planlanan ve inşaat bütçesi ayrılmış olan projede yer alacak mekanların alanın doğal peyzajı ile bütünleşerek kullanım niteliklerini zenginleştirecek yönde ele alınmış olması önemli bir husustur.

Yaşamaktan Mutlu Olduğumuz Kent

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, proje sunumunun sonunda bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ülkeler birbirleriyle yarışıyor. Ülkelerin her yıl büyüme rakamları açıklanıyor. Büyüme rakamları çok fazla bir anlam içermiyor. Türkiye bir sürü yol yaptı. Önceden o yolda 20 kişi ölüyordu ama hala 20 kişi ölüyor. İnsanlar daha güvenilir alanlar istiyor. Kentlerin, bilgi üretmesi, sanat üretmesi ve kültür üretmesi gerekir. Dünya üzerinde ülkeler birbirleriyle yarışıyor.  Biz de yaşadığımız kentte daha iyi yaşayabilmek için neler yapmalıyız dediğimizde bazı stratejiler belirledik. Lüleburgaz sürekli iyi eğitimli ve üst gelir grubundan insanların yaşamak için tercih ettikleri bir yer. Bu bizim için yeterli değil. Bu kentte geleceğin dünyasını üretecek gençlerin ve insanların yaşadığı bir kent olmasını sağlamalıyız. Bizim hedefimiz geleceğe bu olanakları sunmak. Bu nedenle Lüleburgaz’da Akademiler var. Tüm bu akademileri yaparken belli bir alana değil kentin her tarafına dağıtarak kentin şık ve sağlıklı gelişmesini, kentin her alanının değerli bir alana dönüşmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bütün bunları yaparken unutmadığımız ve dünyadaki hiçbir ülkenin sahip olmadığı bir vizyonumuz var: Muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak. Aksi halde Suriye’de, Afganistan’da, Pakistan’da ve pek çok ülkede olanları görüyoruz. Biz yaşadığımız yeri daha yaşanabilir ve yaşamaktan mutlu olduğumuz bir kent haline getirmenin çabası içindeyiz.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi