MENÜ KAPAT

“Yılın Partner Kuruluşu” Lüleburgaz Belediyesi!

Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan “12 Yıldız Şehir” statüsünü geçtiğimiz yıllarda 6 kez kazanan Lüleburgaz, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından 6 Kasım 2018 tarihinde, Avrupa’nın yeni yöntemleri hakkında 430 (2018) sayılı kararı ile değiştirilen yeni statüsüyle “Yılın Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu “ödülüne 7. kez layık görüldü.

 

25 Şubat’ta Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenecek olan AYDH yıllık koordinasyon toplantısı ve sertifika takdim töreninde “Yılın Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu Sertifikası” Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’ye takdim edildi. Belediye Hizmet Binasında düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Türkiye Cumhuriyetinde bu ödüle en çok layık görülen iki yerel yönetimden biriyiz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu ödül hepimizin, tüm Lüleburgaz’ın…” dedi.

Yerel Demokrasi: Güven İnşası

Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bürosu, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası 2019 temasını ‘Güven inşası“ olarak kabul etti. Lüleburgaz Belediyesi de bu tema kapsamında Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinliklerini 11-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirmesinin yanı sıra yerel demokrasiyi ve insan haklarına saygıyı güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği etkinlik ve faaliyetlerini tüm yıla yayarak bu doğrultuda çok önemli bir adım atmış oldu.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından yapılan değerlendirmelerin sonucunda Lüleburgaz Belediyesi, “Yılın Partner Kuruluşu” ödülünü almaya hak kazandı.

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Nedir?

“Avrupa Yerel Demokrasi Haftası (ELDW) her yıl Ekim ayında Avrupa çapında gerçekleştirilen bir etkinliktir. 47 üye ülkeden yerel ve bölgesel yönetimler aşağıdaki amaçlarla kamuya açık etkinlikler düzenlemeye davet edilir: Yerel politikayla ilgili bilgilerini ve yerel politikaya katılımlarını arttırmak üzere Avrupa vatandaşlarının dikkatlerini yerel demokrasi üzerinde toplamak.

Yerel demokrasiyi canlandırmak için seçilmiş yetkilileri vatandaşlarla diyaloglarını derinleştirmeye teşvik etmek. Avrupa Konseyi’nin ve Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin Avrupa’nın her yerinde yerel demokrasiyi ve insan haklarına saygıyı güçlendirme görevini yaygınlaştırmak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi