MENU CLOSE

Yıldızlar hentbol grup yarışmaları LYFA’da!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2019 – 2020 sezonu faaliyet programı kapsamında, ortaokul öğrencilerinin katılacağı hentbol müsabakaları 20-23 Şubat tarihleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) oynanacak.

Erkekler ve kızlar hentbol turnuvası hentbol grup yarışmaları için, Antalya, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 11 ilden gelen öğrenciler okullarını ve illerini temsil edecek.

Kırklareli’ni 8 Kasım Ortaokulu temsil edecek

Toplam 11 ilin katılım sağlayacağı turnuvalarda Kırklareli’ni, Lüleburgaz 8 Kasım Ortaokulu hem kız hem de erkek kategorilerinde temsil edecek.

400 sporcu katılacak

400 sporcu ve 100’e yakın teknik ekibin katılacağı turnuvada 10 erkek hentbol takımı mücadele edecek. Turnuvada 10 erkek, 9 kadın takım olmak üzere 19 takım da kendi içerisinde eleme müsabakalarına katılacak.

Turnuvanın açılışı 20 Şubat’ta

Turnuvanın açılışı 20 Şubat’ta saat 10.00’da gerçekleşecek. Açılışın ardından sporculara sahaya çıkacak ve müsabakalar gün boyu devam edecek.

Tüm maçlar LYFA’da

20 Şubat’ta başlayacak turnuva, 23 Şubat’a kadar sürecek. Takımlar üç gün boyunca LYFA’da birbirinden çekişmeli maçlar oynayacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi