MENÜ KAPAT

Yıldırım Mahallesi’ndeki sorun tarihe karışıyor

Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, uzun yıllardır yağışlı havalarda sorun yaşanan Yıldırım Mahallesi’nin; Değirmen Caddesi, Eski Kırklareli Caddesi ve Nalbant Sokak kesimindeki altyapı alanı baştan aşağı yenileniyor. İlave mazgalların yapıldığı bölgede toplam 75 metre uzunluğunda iki ayrı yağmur suyu hattı yapılıyor.

Belediyemiz kentin dört bir yanındaki altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından uzun yıllardır sorun yaşanan bölgeler tek tek tespit edildi ve söz konusu alanlarda onarım ve yenileme faaliyetleri başladı. Bu doğrultuda Yıldırım Mahallesi’nin; Eski Kırklareli, Değirmen Caddesi ve Nalbant Sokak kesimindeki altyapı baştan sona yenileniyor.

İki ayrı yağmur suyu hattı döşeniyor

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz çalışma başlatılan alanda, biri 60 santimetre çapında ve 45 metre uzunluğunda, diğeri 30 metre uzunluğunda ve 40 santimetre çapında olmak üzere iki ayrı yağmur suyu hattı döşemeye başladı. Çalışmaları bunlarla sınırlandırmayan ekiplerimiz, su birikintilerinin de önüne geçmek için yolları boydan boya kaplayan toplam 10 adet ilave yağmur suyu mazgalı yapımı çalışması gerçekleştiriyor.

Sorunlu bölgeler belirlendi

Kent genelindeki altyapıyı baştan aşağı yenilemek için yoğun çaba sarf eden ekiplerimiz, altyapıda sorun yaşanan bölgeleri noktasal olarak belirledi. Sorunlu bölgelerin belirlenmesiyle birlikte altyapıda yenileme çalışmalarında öncelik bu bölgelere verildi. Belediyemiz, altyapı çalışmalarını küresel iklim değişikliğinin getirdiği olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak gerçekleştirmeye devam edecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi