MENÜ KAPAT

Yıldırım Mahallesi’nde içme suyu hatları yenileniyor

Lüleburgaz Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından, nüfus artışı nedeniyle su basıncının azaldığı yerlerden biri olan Yıldırım Mahallesi’ne 100 metrelik içme suyu hattı döşedi.

Değirmen Caddesi ile Dere 2. Ara Sokak’ta yapılan çalışmalar tamamlandığında vatandaşlarımızın içme suyundaki basınç azalması nedeniyle yaşadığı sorunlar çözülmüş olacak.

Hatlar tamamen yenileniyor

Kentin dört bir yanında, hem kanalizasyon hem yağmur suyu hatları hem de içme suyu hatlarında kapsamlı bir yenileme başlatan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Yıldırım Mahallesi’ndeki içme suyu sorununa da el attı. Bu doğrultuda ekipler Değirmen Caddesi ile Dere 2. Ara Sokak’ta bulunan fiziki ömrünü yitirmiş içme suyu hattını tamamen yenileme çalışması başlattı.

100 metrelik boru döşendi

Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ekiplerimiz, Değirmen Caddesi ile Dere 2. Ara Sokak’ta 100 metrelik yeni içme suyu hattı döşedi. Ekiplerimizin çalışması tamamlandığında, Yıldırım Mahallesi’nde basınç farkından dolayı su kullanımında mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunu çözülmüş olacak.

Sırada ‘Siteler Mahallesi’ var

Ekiplerimiz, Yıldırım Mahallesi’ndeki hat yenileme çalışmasını tamamladıktan sonra Siteler Mahallesi Mehmet Dedeoğlu Sokak’ta da 90 metre uzunluğunda içme suyu hattı döşeme çalışması yapacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi