MENÜ KAPAT

“Yeşil Hareket ve Sağlık” için koştular

 Belediyemizin Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik Parkı’nda düzenlediği “Yeşil Hareket ve Sağlık” koşusunda sporcularla birlikte koşan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Sağlık için, geleceğimiz için herkesi spor yapmaya, koşmaya ve bisiklet kullanmaya davet ediyorum” dedi.

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri Lüleburgaz’da tüm hızıyla devam ediyor. Hafta boyunca yürüyüş, koşu ve bisiklet kullanımının teşvik edildiği etkinlikler kapsamında Gençlik Parkı’nda “Yeşil Hareket ve Sağlık” koşusu gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle Lüleburgazlı koşu gruplarından temsilcilerin katıldığı koşuda Başkan Murat Gerenli de yer aldı.

Bin 200 metre koştu

Üzerine temaya uygun yeşil renkli “Avrupa Hareketlilik Haftası” tişörtü giyen Başkan Gerenli, sporcularla birlikte bin 200 metre koştu. Gençlik Parkı’ndaki koşu pistinde gerçekleşen etkinlikte hareketin sağlık için önemine vurgu yapılarak farkındalık oluşturuldu.

Başkan Gerenli’den sağlık vurgusu

 Koşu öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Gerenli, hareketliliğin sağlık için önemine vurgu yaptı. Başkan Gerenli, “Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde Lüleburgaz Gençlik Parkı’nda Lüleburgazlı koşu gruplarıyla beraber herkes için sıfır emisyonlu hareketlilik için yürümeye ve koşmaya başlıyoruz. Sağlık için geleceğimiz için hepinizi spor yapmaya, koşmaya ve bisiklet kullanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi