MENÜ KAPAT

Yaşlılara karşı tutum, o milletin yaşama kudretidir

“Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.” M. Kemal Atatürk 

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan, 1 Kasım’da Lüleburgaz Ramazan Yaman Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Ziyarette konuşma yapan Vali Bilgin, “Lüleburgaz huzurevimizi daha önce ziyaret edememiştik. Çok istememize rağmen bugüne kısmet oldu. Size güzel bir haberimiz de var. İlimizde ‘Huzurköy’ adında bir huzurevi yapacağız. bahçesi olan, çiftçilik yapabileceğiniz, evcil hayvan besleyebileceğiniz bir huzurevi olacak. Bu huzurevi modeli sadece Kırklareli’ne değil ilçelere de yerleşecek bir model olacak. Buraya katkıda bulunan sosyal hizmetler müdürümüze, başsavcımıza özellikle belediye başkanımıza teşekkür ederim.”

Huzurevi’nde bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli kentte tüm birey ve kurumlarla birlikte çalışıldığı ifade ederek şu sözleri dile getirdi: “Burada olduğum için mutlu oldum. Sayın Valimizin de dediği gibi Lüleburgaz’da uyum içerisinde Lüleburgaz için, Lüleburgaz’da hayatın daha huzurlu, daha rahat ve daha ferah bir ortamda devam edebilmesi için çalışmalarımıza hep beraber uyum içerisinde devam ediyoruz.”

Konuşmaların ardından yaşlılara hediyelerini takdim eden Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli ve Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan yaşlılarımızla birlikte bocce oynadıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildiler.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi