MENÜ KAPAT

Vatan Size Minnettardır

19 Eylül, Ulu Önder Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül “Gaziler Günü” resmi olarak kutlanmaktadır. Canlarını, kanlarını bu ülkeye adayan aziz Gazilerimiz için gerçekleştirilen 19 Eylül Gaziler Günü programı Lüleburgaz’da da kutlandı.

Lüleburgaz Eski Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen program Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından şanlı bayrağımız göndere çekildi. Kutlama mesajlarının okunmasının ardından yerel şair Bektaş Yavuz ‘Vatan Sağolsun’ adlı şiiri seslendirdi. Hava Savunma Üsteğmen Ali Baran bu özel ve anlamlı güne ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hediye Aydemir ‘Şehitler ve Gaziler’ şiirini, Ahmet Can Acet de ‘Yaşasın Kahraman Gazi’ adlı şiiri okudu.

Eski Hükümet Konağı önündeki programın sona ermesiyle Türkiye Petrolleri Trakya Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’ne geçildi. Türkiye Petrolleri Trakya Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde Lüleburgaz Belediyesi evsahipliğinde düzenlenen programda törene katılan sivillere, askeri erkana, gazilere, şehit ve gazi ailelerine ikramlar sunuldu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi