MENÜ KAPAT

Vali Bilgin’den Lüleburgaz’a tam not!

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 81 il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen koronavirüs denetimleri kapsamında 19 Ağustos’ta Lüleburgaz’a geldi.

Vali Bilgin Lüleburgaz’da sosyal mesafe, maske kullanımı gibi kurallara uyulduğunu söyledi. Öte yandan Vali Bilgin, Lüleburgaz Belediyesi’nin önceki yıllarda yenilediği 450 yıllık tarihi hamam Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nu gezerek Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’den bilgi aldı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında 81 ille eş zamanlı olarak Lüleburgaz’da da denetimler gerçekleştirdi. Kırklareli Valisi Osman Bilgin de denetimleri yerinde incelemek için Lüleburgaz’a geldi. Vali Bilgin, gerçekleştirilen denetimler sonucunda Lüleburgaz’da maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyulduğunu belirtti.

Lüleburgaz kurallara uyuyor

Denetimler kapsamında Başkan Gerenli ile birlikte esnafı gezen Vali Bilgin, Lüleburgaz’da kurallara uyulduğunu söyledi. Vali Bilgin, Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine gerçekleştirdiği sıkı koronavirüs denetimleri nedeniyle teşekkür etti.

Sokollu’yu da inceledi

Denetimler öncesinde Vali Bilgin Sokollu Mehmet Paşa Camii’nin Sübyan Mektebi ile arasında kalan ve geçtiğimiz ay kuruyan ağaçların kesildiği alanda incelemelerde bulundu. Vali Bilgin, Başkan Gerenli’den ve ilgili kurum yetkililerinden bilgi aldı. Vali Bilgin, söz konusu alanın kamuya kazandırılması yönünde talimat verdi.

Tarihi hamamı gezdi

Vali Bilgin, denetimlerin yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda topluma kazandırdığı 450 yıllık hamam olan Sokollu Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nu gezdi. Vali Bilgin burada tarihi hamamın restorasyondan önceki fotoğraflarını da inceledi. Bilgin, hamamın meclis toplantılarına ev sahipliği yapılarak kullanımda olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi