MENÜ KAPAT

U14 Milli Takım seçmeleri Lüleburgaz’da yapıldı

Genç Milli Takımlar tarafından düzenlenen ve 2006 doğumlu oyuncuları kapsayan 14 yaş altı seçmeleri Lüleburgaz 8 Kasım Stadyumu’nda gerçekleşti.

Seçmeleri 14 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güngör Şahinkaya ve Genç Milli Takım Antrenörleri Şenol Ustaömer, Turan Sofuoğlu, Sinan Turan, Ahmet Ceylan, Mehmet Bölükbaşı, Suat Okyar, Bülent Akyıldız, Ahmet Gün ve Kamil Duygun izledi.

Gençlerimiz çok yetenekli

TUFAD işbirliğinde Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da yapılan seçmeler sonucu oluşturulan takımların maçları Genç Milli Takım antrenörleri tarafından dikkatle izlendi. Seçmelerle ilgili değerlendirmede bulunan 14 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güngör Şahinkaya, amaçlarının Türk futboluna, gençlere ve çocuklara hizmet etmek olduğunu söyledi. Bu yıl Türkiye’de dolaşmadık yer bırakmayacaklarını söyleyen Şahinkaya, “Harika çocuklarımız var. Gençlerimiz çok yetenekli. Burada bölge müdürlerimize, bölge antrenörlerimize ve milli takım antrenörlerimize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Genç Milli Takımlar teknik direktörleri ile bölge antrenörlerinin takip ettiği maçlar sonrasında, en küçük yaş grubu olan U14 Milli Takımı ve kulüpler için oyuncu havuzu oluşturulacak.

Seçme maçları öncesi LYFA ziyareti

U14 Milli Takım seçme maçı öncesi Genç Milli Takım antrenörleri, Lüleburgaz Belediyesi Futbol Yıldızları Akademisini (LYFA) ziyaret etti. Lüleburgaz Belediye Başkan Vekili İlhami Zafer Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Cem Sain ve Tesisler Müdürü Cemile Şeniz Gedemen kafileye eşlik etti. Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür, LYFA’yı gezen antrenörlere tesisle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından en üst kategori olan 4 yıldızlı tesis olma özelliğini elinde bulunduran LYFA, teknik ekip tarafından büyük beğeni gördü.

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA)

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA), çocukların, gençlerin, kadınların her yaş grubundan insanın spor yapabilmesine, sportif aktiviteleri izleyebilmesine imkan sunan, ulusal ve uluslararası spor organizasyonları yapılmasına olanak sağlayan,  UEFA standartlarında ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından en üst kategori olan 4 yıldızlı tesis olarak, kente ve kentliye sunduğu katkıyla etki yaratmaya devam ediyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi