MENÜ KAPAT

Türkiye Cumhuriyeti 95 yaşında!

En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramımız, bu sene de kentimizde yine aynı bağımsızlık coşkusuyla ve aynı heyecanla kutlandı. Her yıl daha da artan coşku ve heyecanla Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaya, bu coşku ve heyecanı hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz.

Cumhuriyet Bayramımızın 95. Yıl Dönümü Kutlama Törenleri, 28 Ekim’de Eski Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı.  29 Ekim’de İlçemiz Kaymakamı Mustafa Kaya Hükümet Binası Makam Odasında tebrikleri kabul etti. Kabulün ardından İlçemiz Kaymakamı Mustafa Kaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, tören alanındaki öğrencilerin, askeri birliklerin ve halkın bayramını kutladı. Kutlamadan sonra TEK Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sertaç Çelik yönetiminde tüm okullar ve halkın iştiraki ile İstiklal Marşımız söylendi ve 80. Yıl Ortaokulu öğrencilerinden seçilen üç öğrenci tarafından şanlı bayrağımız göndere çekildi. Programın devamından şiirlerin okunmasının ardından, ‘Atatürk Çocukları Oratoryosu’ sunumu gerçekleştirildi.

İlkokullar, Ortaokullar ile Lise ve Dengi okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 80. Yıl Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin gösterileri ilgiyle izlendi. Bayrak ve flamaların geçişi, tören bölüğünün geçişi, okulların geçişi ve askeri araçların geçişinin ardından kutlama töreni sona erdi.

 

 

 

 

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi