MENÜ KAPAT

Tüm Lüleburgazlıları ve İlgilenen Herkesi Standımıza Bekliyoruz

İstanbul Kongre Merkezinde İtalya’nın ülke partnerliğinde gerçekleşecek olan Türkiye’nin en önemli fuarı olarak gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda Lüleburgaz da var! Tüm Lüleburgazlıları ve ilgilenenleri standımıza bekliyoruz.

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 19-20-21 Nisan’da gerçekleştirilecek 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na Türkiye’den ve dünyadan önemli isimler katılacak. Fuarda akıllı kentlerin yerel ve global sorunlara yönelik çözüm önerilerine yer verilecek. Lüleburgaz Belediyesi de Varlık Yönetimi, Bilişim Garaj Akademisi, AŞK Projesi(Akıllı Şehir Kullanıcısı), Belediye Yönetim Sistemi gibi projelerle ve şehre kazandırılan Akademilerle kentimizi temsil edecek.

Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı

Akıllı şebekelerde amaç; durum analizi yapılarak, otomatik ölçüm sistemleriyle enerji kesintisini önlemek, aşırı yük ve arıza durumlarını kontrol altına alarak şebeke güvenilirliğini sağlamak, yenilenebilir enerji kaynaklarını sisteme dâhil etmek ve yönetilemeyen, izlenemeyen tüketimi ve enerji kayıplarını bu sistem sayesinde kontrol altına almaktır.

Önümüzdeki dönemde mevcut enerji şebeke sisteminin, akıllı şebeke yönetim sistemine kayacağı ve uluslararası alanda daha yaygınlaşacağı beklenmektedir. Akıllı kentlerin küresel düzeyde hızla yayılacak olması akıllı şebekelerin

gelişimi ile beraber düşünülmelidir. Bu bağlamda akıllı kentlerin akıllı şebekeler ile donanımlı hale gelmesi kaçınılmazdır. Bu kongrenin; dünyada giderek artan enerji talebinin daha rasyonel kullanılmasına, akıllı sayaç politika ve stratejileri ile akıllı binalar ile otomasyon sistemlerine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

50 Ülkeden Heyet Katılacak

Türkiye, dünyadaki doğalgaz ve petrol rezervlerinin yüzde 70’ine sahip olan Hazar havzası ve Orta Doğu’ya yakın olması nedeniyle stratejik açıdan önemli rol oynuyor. Günümüzde ortaya çıkan savaşların nedenlerinden biri olan enerjiyi yönetme konusu, enerji verimliliği, siber güvenlik ve uzaktan kontrol sistemleri, enerjinin geleceği, enerjide teknoloji gibi son derece önemli konular 50 ülkeden heyetlerin katılacağı 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’da masaya yatırılacak.

Ayrıca Ürdün’ün ulusal elektrik şirketi NEPCO’nun Amerikan enerji şirketi Noble ile doğalgaz alımı konusunda anlaşma imzalanması ve NEPCO’nun ICSG İstanbul 2017’ye katılacak olması, Türkiye’deki firmalar ve yatırımcılar için önemli bir fırsat yaratacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi