MENÜ KAPAT

Tüketimden üretime ilk adım

Belediyemiz tarafından tarımsal üretimi teşvik etmek amacıyla 7 Temmuz’da yaklaşık on bin fide vatandaşa dağıtıldı. Kongre Meydanı’nda Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Başkan Yardımcımız Leyla Güncer ve belediye personeli tarafından dağıtılan fidelere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Fideler kısa sürede tükendi

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin dağıttığı yaklaşık 10 bin adet fide kısa süre içinde tükendi.  Domates, biber ve patlıcan fidelerini almak isteyen vatandaşlar sıraya girdi. Yaklaşık 50 metre uzunluğunda fide kuyruğu oluşurken, vatandaşlarımız sırada sosyal mesafeye uymaları için görevliler tarafından sık sık uyarıldı.

Fideler bizden, üretim sizden

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Gerenli şu ifadeleri kullandı: “İçinde bulunduğumuz tüketim çağında vatandaşlarımızı tarımla buluşturarak üretime teşvik etmek, çocuklarımızı tarımla tanıştırmak ve balkonlarında, bahçelerinde ürün yetiştirmenin hazzını kent halkımızla birlikte yaşamak için bugün binlerce fideyi vatandaşlarımıza dağıttık. İnanıyorum ki sağlıklı gıdaya en çok ihtiyaç duyulduğu bu dönemde tarımın kıymetini daha da iyi anlayacağız.

Artık hepimizin üretime dönmesi gerekiyor. Tarımsal üretim ülkemiz için çok çok önemli. Hepimiz tüketen toplumdan üreten topluma dönmeliyiz. Hepimizin bu çorbada tuzunun olması gerekiyor. Çok basit bir şekilde evimizin terasında, balkonlarımızdaki saksılarımızda yetiştirebiliriz. Ama dediğim gibi yeter ki toplum olarak üretelim.

Üretimi arttırmalıyız

Katma değeri olan tarımsal üretimi artırmak zorundayız. Geleceğimiz için çok önemli. İnsanlar burada emek sarf edecek. Yetiştirmenin önemini daha çok anlayacağız. Etkinliğe çocuklarımızın geldiğini görünce çok mutlu oldum. Çocuklarımız da bu fideler sayesinde bitkilerle tanışacak, kendileri üretecek, yetiştirmenin, hayata bir şeyler sunmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Umarım bu başlangıç olur.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi