MENÜ KAPAT

TRAKYAKENT Alpullu İçin Toplandı

TRAKYAKENT Belediyeler Birliği, Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunu görüşmek için Alpullu’da Olağanüstü Meclis Toplantısı gerçekleştirdi.

Alpullu Belediye binasında 15 Mart’ta gerçekleştirilen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanımız Emin Halebak ile Trakya Bölgesi’nde görev yapan diğer belediye başkanları, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantıda öncelikli olarak Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi kararından vazgeçilmesi sağlanması, devam eden davaların sonuçlanmasının beklenmesi, ancak özelleştirilme kararı uygulamaya geçirilirse TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’nin Alpullu Şeker Fabrikası’na talip olması kararı alındı.

Toplantıda, Başkan Albayrak öncülüğünde Belediye Başkanımız Emin Halebak, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez’in yer alacağı bir komisyon kurulmasına, bu komisyonun Alpullu Şeker Fabrikası konusunda yapılabilecekleri inceleme yapmasına karar verildi. TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’ne yetki verilmesi ve birlik şirketinin tek başına veya ortaklı olarak ihaleye girmesi de alınan bir diğer karar oldu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi