MENÜ KAPAT

Trakya Girişim Çemberi Lüleburgaz’da Toplandı

Lüleburgaz Belediyesi, Startup Trakya ve Misface tarafından hazırlanan Ment.Base Lüleburgaz etkinliği kapsamında, Trakya Girişim Çemberi Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) toplandı.

Gökhan Geyik(Startup Trakya), Selim Edin(Edinvest), Sarp Keskin(Stupridge), Hamdi Küçük(Visar Platform), Kerem Güngör (Visar Platform) ve Oğulcan Yorulmaz (Misface) Belediyemizin bu tür etkinlikler düzenlemesinin kentli ve bölge için çok büyük önem taşıdığını belirterek başladıkları konuşmaların devamında, girişimci adaylarına önemli paylaşımlarda bulundular.

Trakya’da Girişimcilik Ekosistemi Kurulacak

Etkinlikte, fikirlerini yatırıma dönüştüren girişimciler, girişimciliğin aşamalarını, kendi hikayelerini ve tecrübelerini paylaştılar. Melek yatırımcıların nelere dikkat ettiklerini, melek yatırımcılarla yapılacak görüşmelerde hangi önemli noktalara dikkat edilmesini gerektiğinin altını çizen konuşmacılar, Trakya’da kurulması hedeflenen girişimcilik ekosisteminin kurulmasına katkı sağladılar.

Faydalı girişimciliğin gücüne, bu girişimlerin tahmin edilemeyecek kadar hızlı ve olumlu yönde kentimizi ve bölgemizi ileriye taşıyacağına inanan mentörler, gelecek nesillere de üretici bir ekosistem bırakmak için çalışıyor. Türkiye’nin en büyük mentörlük ağlarından Startup Trakya ve Misface’yi kuran Gökhan Geyik ve Oğulcan Yılmaz, şu ifadeleri kullandılar: “Trakya’yı dünyanın en önemli girişimcilik merkezlerinden biri haline getirmek ve bölgede ‘insanlığı ileriye götürecek’ girişimler kurulması için de tüm portföy ve bilgi birikimlerimizi Trakya’ya sunuyoruz.”

İnovatif Ortamlar

Etkinliğe katılan tüm girişimci mentörler, dünyayı ileriye götürecek tüm girişimlerin inovatif bir ortamda sonucu gerçekleştiğini belirterek, Lüleburgaz’da 2018’in İnovasyon ve Tasarım Yılı olmasının büyük önem taşıdığını belirttiler. Yapay zeka, arttırılmış gerçeklik gibi teknolojinin odak noktası haline gelen alanlara odaklanılması gerektiğinin altını çizen mentörler, girişimciliğin böylece yeni startuplar üreteceklerine inandıklarını da sözlerine eklediler.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılında da kentte etki yaratacak bu tür etkinlikler devam edecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi