MENÜ KAPAT

Trafik Master Planında ilk aşama tamamlandı

Lüleburgaz Belediyesi, gelecek odaklı planlama ve yatırımlarını ulaşım alanında da sürdürüyor. Dünya genelinde yaşanan kentleşme ve buna bağlı olarak artan kent nüfusuyla birlikte ulaşımda yaşanan sorunlara çözüm bulmak için kolları sıvayan Belediyemiz, kentin ulaşımı için kılavuz niteliğinde olacak Trafik Master Planı’nın 1.aşamasını tamamladı.

1. aşama etüt raporu sunuldu

Lüleburgaz’da ki trafik sorununa bilimsel yöntemlerle çözüm bulmak isteyen Belediyemiz, Trafik Master Planını hazırlamak için bir süredir çalışmalarda bulunuyordu. 3 aşamada gerçekleşecek bu çalışmaların ilki olan ‘1. aşama etüt çalışması’ tamamlandı. 1. aşama etüt çalışmasını içeren etüt raporu 4 Mayıs Perşembe günü Dr. Yavuz Delice tarafından, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve teknik personelin katıldığı toplantıda sunuldu.

2. aşamaya geçilecek

Trafik  Master Planı Hazırlama Hizmet Alım İşi kapsamında 1.aşamanın tamamlanmasının ardından 2. aşamaya geçildi. Çalışmanın 2. aşamasında uzman ekipler sahada uygulama gerçekleştirecek. Ekipler, önümüzdeki günlerde kent genelinde 25 adet kavşakta araç sayımı, trafik yoğunluğu ölçümleri, toplu taşıma güzergâhları, sinyalizasyon, bisiklet yolları, trafik işaretlemelerinin belirlenmesi gibi araştırmalar gerçekleştirecek. Trafik Master Planı, şehir içindeki toplu taşıma sistemi, trafik, otoparklar, bisiklet yolları ve yayalaştırılacak yollarla ilgili vizyon ortaya koyacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi