MENÜ KAPAT

Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilen Karayolu Trafik Haftası programı kapsamında eski Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmanın arından resim, kompozisyon ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Sokollu Cami Külliyesi önünde açılan stantlarda tanıtıcı ve trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler paylaşıldı.

Karayolu Trafik Haftası

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulamak, kamuoyunun trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması ve trafik kazalarının azaltılması amacıyla her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bugünü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanıyor.

Bu doğrultuda Trafik Haftası, Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 5-11 Mayıs tarihlerinde illerde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Ülke genelinde 81 il emniyet müdürlüğünce yapılacak etkinlikler, “Heyyy! Büyükler trafik kurallarına uyun, biz çocuklara örnek olun” sloganı ve “Trafikte Çocuk Güvenliği” temasıyla gerçekleştiriliyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi