MENÜ KAPAT

Teşekkürler Trakya Oda Orkestrası

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Trakya Oda Orkestrası Konserleri, 19 Aralık’ta, 10 yıl önce başladığı yerde Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde sona erdi.

Deniz Ece Kaleli’nin solistliğindeki konser programında A.Vivaldi’nin şu eserlerine yer verildi: Autumn/A.Vivaldi, Winter/AVivaldi, Spring/A.Vivaldi, Summer/A.Vivaldi.

Trakya Oda Orkestrası’nın son konserinde 1. Keman’da, Erdem Günay-Ezgi Karabacak-Özgecan İşbilen-Yelda Taşçı-Deniz Ece Kaleli-Göknur Bilgin, 2. Kemanda Gürkan Taşçı-Pınar Haybat-Elif Sakızlı, Viyolada Fethiye Uysal, Viyolonselde Batuhan Işık ve Eylül Şenel, Kontrbasta Asal Altay, Flütte Aylin Günaydın ve Özgürcan İşbilen, Obuada da Elif Begüm Edirne sahne aldı.

İlk konseri Lüleburgaz’da verdik

Trakya Oda Orkestrası’nın son konserinde Trakya Oda Orkestrası Şefi Alper Çam 10 yıllık süreci değerlendirdi. Alper Çam konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2010 yılında Edirne yazıyor ama aslında biz 2010 yılında orkestrayı burada kurduk. İlk konserini orkestra bu sahnede vermiştir. Şu ana kadar geçen 10 yıllık zamanda 100’ün üzerinde konserimiz var. Amacımız klasik müziği Trakya’daki kentlere Oda Orkestrası vasıtasıyla ulaştırmaktı. Senfoni orkestrasına göre hareket kabiliyeti daha yüksek bir ekip Oda Orkestrası. Bu düşünceyle biz Trakya Oda Orkestrası ismini koymuştuk. Biz bu süreçte sadece buradan destek gördük. Böyle olacağını bilseydik ismini Lüleburgaz Oda Orkestrası koyardık.

Trakya Oda Orkestrası Lüleburgaz’ın bir parçasıdır

Kendimizi bu kentin insanları olarak gördük. Buraya kendimizi ait hissettik. Klasik Müzik evrensel bir müzik türü. Biz de onun temsilcileriyiz. Amacımı sizlerle bu müziği buluşturmaktı. Bu müziğin güzel eserleriyle sizleri bir araya getirmekti. Umarız başarılı olmuşuzdur geçen süreçte. Biz sizlerin bize olan ilginizden, sevginizden, desteğinizden büyük bir onur duyduk. Bizim için büyük bir mutluluktu ve her zaman öyle kalacak. Bize olan ilginizi, desteğinizi ve sevginizi hiçbir zaman unutmayacağız. Trakya Oda Orkestrası her zaman Lüleburgaz’ın bir parçasıdır. Sizler de her zaman bizim bir parçamızsınız. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.

Lüleburgaz Belediyesi örnek bir belediyedir

Lüleburgaz Belediyesine bize şimdiye kadar geçen süreçte gösterdikleri destekler için ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu 10 yıllık süreçte her zaman klasik müzik anlamında sanatı temsil eden insanlar olduk burada ama hepimiz bu kentte sanatın, diğer alanlarının da çok iyi şekilde temsil edildiğini gördük. Bu bakımdan Lüleburgaz Belediyesi hiç şüpheniz olmasın ki Trakya’da hatta Türkiye’de sanat anlamında örnek bir belediye olmuştur. Bunun süreceğine yürekten inanıyorum. Lüleburgaz Belediyesine teşekkürü bir borç biliyorum. Çok teşekkürler.”

Belediye Başkan Yardımcımız Leyla Güncer’in çiçek takdiminin ve Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç de plaket sunumunun ardından program sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi