MENÜ KAPAT

TBB’den Belediyemize hibe bisiklet

Türkiye Belediyeler Birliği Avrupa Hareketlilik Haftası’ndaki gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında Belediyemize 2 adet bisiklet hibe etti.

Belediyemizin bu yıl Avrupa Hareketlilik Haftası’nda gerçekleştirdiği çalışmaların ardından TBB’den 2 adet hibe bisiklet geldi. Belediyemizin çalışmalarını yakından takip eden TBB’nin gönderdiği 2 bisiklet belediyeye ulaştı. Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli vatandaşların ulaşımlarını tamamen çevreci bir taşıma aracı olan bisikletle yapmaları çağrısında bulundu.

Avrupa Hareketlilik Haftası Nedir?

Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu girişimidir. Hafta süresince, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanır.

2002 yılında ilk kez kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın etkisi, hem Avrupa’da hem de tüm dünyada giderek artmıştır. Hafta kapsamında belediyeler; hareketlilik yönetimi, erişilebilirlik, yeni veya iyileştirilmiş bisiklet altyapısı tesislerine odaklanan projeler gerçekleştirmekte ve 22 Eylül tarihinde çokça bilinen “Arabasız Gün (Car-Free Day) etkinliği düzenlemektedir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi