MENÜ KAPAT

Taşkın bölgelerinde yaralar sarılıyor

Belediye ekiplerimiz sel taşkını sonrası zarar gören evlerde temizlik ve hasar tespit çalışması gerçekleştirdi. Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekiplerimiz dere taşmasından dolayı zarar gören evleri tek tek temizlerken, İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz de su tahliyesiyle hasar tespit çalışması başlattı.

Geçtiğimiz gün Köprüaltı Deresi’nin aşırı yağışlar sonucunda taşması sonucunda evleri zarar gören vatandaşların imdadına Belediye ekiplerimiz koştu. Ekipler, su taşkınının yaşandığı bölgelerde sabahın erken saatlerinde temizlik çalışması başlattı. Evleri tek tek temizleyen Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekiplerimiz, zarar gören eşyaların da dışarı çıkarılmasına yardım etti.

Hasar tespit çalışmaları sürüyor

Bununla birlikte İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı ekipler selden zarar gören evlerde hasar tespit çalışması gerçekleştirdi.

Lüleburgaz’dan Alpullu’ya da destek ekibi

Belediyemiz sel felaketi yaşayan Alpullu’ya destek ekibi gönderdi. Süratle çalışmalara başlayan ekiplerimiz, taşkın bölgelerindeki suyu tahliye ediyor. 

Geçtiğimiz gün Trakya’da yaşanan sel felaketi nedeniyle önce Durak ve Yıldırım Mahalleleri’nde çalışma başlatan, ardından da felaketi en ağır şekilde yaşayan Babaeski’ye yardıma giden Belediyemiz, sel felaketini yaşayan bir diğer yer olan Alpullu Beldesi’ne de ekip gönderdi.

Sular tahliye ediliyor

Yaklaşık 1 aylık yağışın birkaç saatte yağdığı Alpullu’da yaşanan felaketin boyutu gözler önüne serilirken, Belediye ekiplerimiz de seferber oldu. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz Babaeski’nin ardından Alpullu’da da suları tahliye etme işlemine başladı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi