MENÜ KAPAT

Sosyal Girişimcilik Konferansı gençlere ilham oldu

10 yıldır Anadolu’nun her yerinden ​Türkiye’nin genç sosyal girişimcilerini yetiştiren Türkiye’nin en kapsamlı sosyal girişimcilik odaklı eğitim programı SOGLA Akademi, Lüleburgaz Fikir Hızlandırma Kampı’na 40 öğrencinin katılım sağladı. 40 öğrencinin 10’u Türkiye’nin farklı üniversitelerinden, geriye kalan 30 öğrenci de Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesinde ilk ona girmeyi başaran proje ekiplerinden oluştu. SOGLA Akademi Lüleburgaz Fikir Hızlandırma Kampı, Lüleburgaz Sosyal Girişimcilik Konferansıyla sona erdi.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Etkinlikleri kapsamında, Belediyemizin desteği ve ev sahipliğinde Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ​ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve SOGLab Sosyal Girişim Laboratuvarı paydaşlığıyla organize edilen Lüleburgaz Sosyal Girişimcilik Konferansı 9 Haziran’da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan birbirinden önemli isimler gençlere pek çok konuda hayata geçirebilecekleri girişimcilik alanında çok önemli fikirler sundular.

Sosyal girişimcilik alanında pek çok başarılı projeye imza atan isimlerin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, gençler fikirlerini üretme ve geliştirme sürecinde nelerle karşılaşabileceklerini gözlemleyip önemli deneyimler elde ettiler.

Birbirinden değerli konuşmacıların katıldığı konferansta, SOGLA Kurucusu & Yazar Timur Tiryaki, SOGLab Kurucusu & Tasarımcı Göksel Gürsel, A Mimarlık Kurucusu & Yeşil Mimar, Döngüsel Tasarımcı Özgül Öztürk Aksu, Makine Mühendisi Emin Halebak, Engelsiz Sanat Derneği Kurucusu Gülçin Kaya İnceiplik, TÜSİAD, Girişimcilik ve Gençlik Çalışmaları Bölümü Uzman Yardımcısı, SOGLA Akademi Mezunu Kadir Yusuf Öztürk, SİM Sosyal İnovasyon Merkezi Kurucusu Suat Özçağdaş, DEM Derneği & demgooscoffee Sosyal Girişimi Kurucusu, SOGLA Akademi Mezunu Ayşe Damla İşeri, Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Merkezi Direktörü, İşletme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ezgi Yıldırım Saatçi, ve Yasin Sert konuşmacı olarak katılıp genç girişimcilere ilham oldular.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi