MENÜ KAPAT

Sosyal fayda için iş fikri ürettiler

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi tarafından “Sosyal Fayda için Tasarım Odaklı Düşünme Fikir Kampı” 12-13 Eylül tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Kampa katılan gençler iki gün boyunca aldıkları eğitim sayesinde sosyal fayda paydası altında bir araya gelerek inovatif iş fikirleri ürettiler.

Fikir kampında bir araya gelen gençler, atölye ve takım çalışmaları yaparak başarılı birer girişimci olma yolunda ilk önemli adımı attılar. İnovatif iş fikirleri üretmek ve yeni yöntemler kullanarak ürettikleri iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen gençler 2 gün boyunca aynı çatı altında buluştu.

SOGLab Kurucusu & Tasarım Direktörü Göksel Gürsel ve SOGLab Eğitim Programları Direktörü Buse Gedik tarafından verilen eğitimlerde gençler, 2050 Teknoloji Vizyonu, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, Tasarım Odaklı Düşünme Teknikleri, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal İş Modeli Tasarımı konularında farkındalık ve yetkinlik kazanırken, inovatif iş fikirleri ortaya koydular.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi