MENÜ KAPAT

Sınırları sevgiyle aştık

Lüleburgaz Belediyesi ve Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği tarafından Lüleburgaz Kent Ormanı Sakızköy Korusu Piknik Alanı’nda 9 Eylül’de gerçekleştirilen, ‘4. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması’nda Balkan, Rumeli Trakya halkı bir aradaydı.

Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani “Düşmanla sonuna kadar dövüşenler”  çekilen ordunun ri’cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır. 17.01.1931  M.Kemal Atatürk

Tarih boyunca pek çok ortak paydada buluşan Balkan, Rumeli Trakya halkı bu kez ‘4. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması’nda bir araya geldi. Sakızköy Korusu’nda gerçekleşen buluşmada, şiir dinletisinin ardından Silivri Belediyesi ‘Elit Dans Gençlik ve Spor Kulübü, Romanya Piteşti Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları ekibi halk oyunları gösterilerini sahnelediler. Saz Sanatçısı Mesut Tunalı’nın ardından sahneye çıkan Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritm Grubu’nun gösterisi beğeniyle izlendi.

4. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması Bulgar Sanatçı Andrea’nın seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi