MENÜ KAPAT

Şiirlerle, anılarla, şarkılarla, sözleriyle ATATÜRK!

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, 10 Aralık’ta 2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı’na özel şiir dinletisi düzenlendi.

K. Budak Çal’ın yönettiği etkinlikte Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncuları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarını ve sözlerini seslendirirken birbirinden güzel şiirler de okudular. Aşkiye-Neşet Çal sahnesinde gerçekleştirilen programda Atatürk’ün en sevdiği şarkılar da seslendirildi. Müzik yönetmenliğini Ahmet Cem Sain’in yaptığı şarkılara Solist Birgül Tınmaz bağlamasıyla, Macit Yenice perküsyonla, Mesut Ateş de ney ve kavalla ses verdi.

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli’nin de şiir okuduğu programda, Nail Tayyar, Sedah Demirel, Özgür Emek Arzu Gezici, Burak Zorer, Sacide Tezcan, Furkan Topçu, Sermin Şişman, Yavuz Avcı, Hüseyin Ata, Ali Soykan, Nihal Akın, Cem Güler, Gülbahar Kurtel, Recep Uğur Güler, Süden Sönmez, Erdinç Berkay, Fatma Berkay, Timur Cankar ve İbrahim Tezan Atatürk şiirlerini okudular.

Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç’in sunuculuk yaptığı gecede, dekorda K. Budak Çal ve Çağrı Durmaz, Işıkta Tolga Temel ve Erdoğan Anıl Tekin, efektte de Serkan Ölmez yer aldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi