MENÜ KAPAT

Sevgiyle anıyoruz…

Lüleburgaz’ın unutulmaz sokak fotoğrafçısı Özcan Çeltikli için, ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle 2 Aralık’ta Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde anma programı düzenlendi.

Lüleburgaz Belediyesi, Hedef Doğa Sporları Grubu ve Arcadia Ajans tarafından hazırlanan programda sokak fotoğrafçısı Özcan Çeltikli’nin kadrajına takılan birbirinden güzel, kentin hafızasını oluşturan karelere yer verildi. Programda, Çeltikli’yi yakından tanıyan dostları da Özcan Çeltikli hakkında önemli paylaşımlarda bulundular.

Özcan Çeltikli hakkında

Lüleburgaz’ın ilk sokak fotoğrafçısı olarak isim yapan Özcan Çeltikli 1970’li yıllarda fotoğrafa gönül verdi. Sosyal yaşam, çevre, insan, arkadaş, okul faaliyetleri, bayramlar, spor vb. konularda fotoğraf çekimleri yaptı. Çeşitli yerel gazetelerde foto muhabiri olarak çalıştı. Ulusal basında ajanslara geçtiği pek çok fotoğraf ve haberi yayınlandı. Lüleburgaz’da fotoğrafın bir sanat olarak kabul görmesi ve gelişmesinde çok önemli etkileri vardır. Bugün Lüleburgaz’da hem dernek düzeyinde hem de kişisel anlamda fotoğraf sanatına gönül vermiş toplulukların ortaya çıkmasında Özcan Çeltikli’nin çok önemi katkıları olmuştur.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi