MENÜ KAPAT

Set Sokak’a “güvenli” dokunuş

 Belediyemiz gerçekleştirdiği çalışalar neticesinde Lüleburgaz Deresi boyunca ilerleyen ve yoğun taşıt trafiğinin yaşandığı Set Sokak’ı boydan boya yeniledi. Son rötuşların yapıldığı yol sürücüler için daha güvenli hale getirildi. Yol, kentin kuzeyinde yapımına başlanacak alternatif yol bitene kadar sürücülerin kullanımına açık olacak.

Lüleburgaz Belediyesi kentin dört bir yanında sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda hummalı bir çalışma içerisinde olan Fen İşleri Müdürlüğümüz, yoğun taşıt trafiğinin olduğu Set Sokak’ı da gündemine aldı. Lüleburgaz’ı Pınarhisar’a bağlayan yolda ekipler 950 metrelik asfalt yenileme çalışması gerçekleştirdi.

Sürücü güvenliği dikkate alındı

 Alternatif yol yapıldığında Tarihi Taş Köprü’nün yayalaştırılma projesi çerçevesinde taşıt trafiğine kapatılacak olan yol, söz konusu yol yapılana kadar kullanımda olacak. Bu nedenle kış aylarında yolda daha fazla bozulma olması sonucunda meydana gelebilecek kazaların da önüne geçmek isteyen Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler yolu yenileme için kolları sıvadı.

Sürücülerin ve diğer vatandaşların gerek sosyal medya gerekse de Lüleburgaz Belediyesi’ne bizzat başvurarak gerçekleştirdiği yenileme talebini dikkate alan ekipler, alternatif yol yapılana kadarki süreçte sürücülerin daha konforlu ve güvenli bir sürüş içinde olması için yolu yeniledi.

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi