MENÜ KAPAT

Şampiyon Galatasaray!

Lüleburgaz Belediyesi Gökhan Teksöz U-16 Basketbol Turnuvası, 14-15-16 Aralık tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) düzenlenen turnuvada şampiyon Galatasaray oldu.

Belediyemizin 2017-2021 Stratejik Planında yer alan “Etki yaratan kent olnak” amacı, “Yaşam akademilerinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile akademilerin kent ve kentli ile bağlarını oluşturmak” hedefi ve “Yıldız Yaşam Akademileri’nde yerel, ulusal ve uluslararası turnuva ve organizasyonların düzenlenmesi” faaliyeti kapsamında gerçekleştirdiğimiz Lüleburgaz Belediyesi Gökhan Teksöz U 16 Basketbol Turnuvası’nda, Borusan SK, Pınar Karşıyaka, FMV Işık SK, Galatasaray SK, Lüleburgaz Akademi SK, Lüleburgaz Trend SK, Ulusder, Tofaş SK U-16 takımları ter döktü. Üç gün süren turnuva 16 Aralık’taki Kupa Töreni ile sona erdi.

Lüleburgaz Belediyesi Gökhan Teksöz U-16 Basketbol Turnuvası Şampiyonu: Galatasaray Spor Kulübü

Lüleburgaz Belediyesi Gökhan Teksöz U-16 Basketbol Turnuvası İkincisi: Tofaş Spor Kulübü

Lüleburgaz Belediyesi Gökhan Teksöz U-16 Basketbol Turnuvası Üçüncüsü: Borusan Spor Kulübü

Lüleburgaz Belediyesi Gökhan Teksöz U-16 Basketbol Turnuvası En Centilmen Takım: FMV Işık Spor Kulübü

Gökhan Teksöz kimdir?

21 Aralık 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 5 yaşında ailesi ile birlikte Lüleburgaz’a taşınmıştır. İlkokulda futbol oynamaya başlamış ve aynı yıl kurulan Lüleburgaz Spor minik takımının ilk sporcularından olmuştur. Futbol hayatı devam ederken zamanla basketbola da ilgi duymaya başlamış ve ortaokul yıllarında futbolu bırakarak basketbola yönelmiştir. Amatör olarak başladığı basketbol macerası 17 yaşında Beşiktaş genç takımında oynamasıyla bir tutkuya dönüşmüştür. Lüleburgaz lisesi ve Yüksek okul eğitimi sırasında okul takımlarında basketbol oynamaya devam etmiştir. Üniversite sonrası 2005 yılında Lüleburgaz’da basketbol heyecanını ve tutkusunu paylaştığı, daha sonra kader birliği yapacağı, Recep Akbulut ile tanışmıştır.

Buldukları her salonda basketbol oynayarak basketbol sevdalarının peşini bırakmamışlardır. Bir sure ticarete atılmış farklı sektörlerde işletmecilik yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında vatani görevini Diyarbakır’da yerine getirmiştir. Askerlik sonrası yakın dostu Recep Akbulut ile Lüleburgaz’da Basketbol için bir şeyler yapılması gerekliliğine karar vererek 2011 yılında “Lüleburgaz Akademi İlk olarak Erkek Yıldız (U 16) takımını Basketbol Spor Kulübü” nu kurmuşlardır. kurmuş ve antrenmanlara başlamışlardır.

2012 yılında buyuk emeklerle minik, küçük, yıldız, genç kız ve erkek olarak 10 takım ile birlikte Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek büyük erkek takımını da kurarak Lüleburgaz ve Basketbolu bir araya getirmenin keyfini ve mutluluğunu yaşamışlardır. Hatta o kadar basketbol sevdalısıdır ki, kız kardeşini profesyonel Hentbol hayatından çıkması ve basketbol hakemi olması için teşvik etmiş ve bunu da başarmıştır.

“Lüleburgaz Akademi Basketbol Spor Kulübü” olarak kız takımlarından il birincilikleri ve üçüncülükleri, erkek takımlarından da il ikincilik ve üçüncülükleri kazanmış olan kulübün büyük erkekleri de 3 sezon Erkekler Bölgesel Basketbol Liginde mücadele etmişlerdir. Takımlarının başından hiçbir zaman ayrılmamış, tüm hayatını basketbola adamıştır. 2015 Aralık ayında yakalandığı amansız hastalık sonucu geçirdiği 2 ameliyata rağmen 5 Mart 2018’de aramızdan ayrılmıştır.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi