MENÜ KAPAT

Salgın nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımıza destek olduk

Ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs hastalığı nedeniyle zor durumda bulunan vatandaşlarımıza yönelik seferberliğimiz sürüyor. Nisan ve Mayıs aylarında geçerli olmak üzere su ve atık su ücretlerinde %50 indirim gerçekleştiren belediyemiz bu zorlu günlerde halkımızın yanında olmaya devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süreyle faaliyetleri durdurulan esnaf ve iş yeri çalışanları başta olmak üzere gıda ve temizlik malzemesi içeren yardım paketlerimizi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz.

Yardım paketleri bin 500 aileye ulaşacak

Belediyemiz Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü verilerine göre, gıda ve hijyene en çok ihtiyaç duyulduğu pandemi ortamında  ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılan yardım kolileri 700’ü aştı. Kısa süre içerisinde bin 500 aileye ulaşılması hedefleniyor. Diğer yandan hurdacılar, atık toplayıcıları, lostra ustaları gibi pandemi sürecinden etkilenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik nakdi yardımlar 241 kişiye ulaştı.

Ramazan Davulcularına maddi destek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Ramazan Tedbirleri konulu genelgeye istinaden Ramazan davulcularının bahşiş almak adına evleri ziyareti, kapı zili çalmak gibi bulaşma riski oluşturabilecek davranışlarını önleyebilmek amacıyla bahşiş toplamalarının yasaklanmasının ardından belediyemiz ilçemizde bulunan 96 davulcumuza maddi yardımda bulunma kararı aldı.

74 bin maske dağıtıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri tarafından Pazar yerleri, toplu taşıma araçları ve belediye hizmet binasında salgın süresi boyunca toplam 74 bin maske dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca salgınla mücadele kapsamında bin 100 litre el dezenfektanı, bin 300 litre ortam dezenfektanı kullanıldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi