MENÜ KAPAT

Sağlıklı bir çevre için bisikleti seçin

İklim Değişikliği ve Kentler Çalıştayı başladı. İklim Değişikliğine Karşı Bisikletlerimizle Mücadele Ediyoruz Projesi kapsamında düzenlenen çalıştayın ikincisi 13 Haziran’da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan, belediyemizce hibe almaya hak kazanılan “İklim Değişikliğine Karşı Bisikletlerimizle Mücadele Ediyoruz Projesi” kapsamında düzenlenen çalıştayların ikincisi 13 Haziran günü Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde iklim değişikliği ve kentler eğitimiyle başladı.

Çalıştayda gerçekleştirilen İklim Değişikliği ve Kentler Eğitimi program kapsamında, iklim değişikliğinin tanımı, iklimin neden değiştiği, iklim değişikliğinin insanları nasıl etkilediği, iklim değişikliğiyle ilgili uluslararası müzakerelerde neler yapıldığı, iklim adaleti, Türkiye’de iklim eylemi ve politikası konularında neler yapıldığı, iklim değişikliklerinin kentleri nasıl etkilediği, kentler özelinde azaltım ve uyum çalışmalarının neler olduğu üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi. Lüleburgaz’da sera gazı azaltımı ve iklim değişikliğine uyum için yapılabilecekler üzerine yapıla workshop çalışması ile program sona erdi.

Lüleburgaz Belediyesi olarak, farklı çalışma gruplarından çalıştaya katılan, katkı sunan herkese ve TEMA’ya teşekkür ederiz.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi