MENÜ KAPAT

RC Pisti’nde yarışlar ilgiyle izlendi

Lüleburgaz Yeni Sanayi Oto Galericiler Sitesi yanında faaliyete geçen Lüleburgaz Yıldızları RC Pisti’nde, RC Park Buggy Türkiye Şampiyonası 1. Ayak yarışları gerçekleştirildi. Yarışlara Türkiye’nin pek çok bölgesinden yarışçı katıldı.

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Gelişim Etkinlikleri kapsamında düzenlenen RC Park Buggy Türkiye Şampiyonası 1. Ayak yarışlarının 4 Temmuz’daki ilk gününde sıralama turları gerçekleştirildi. Final yarışları da 5 Temmuz’da koşuldu. RC Park 1/8 Buggy Elektrikli ve RC Park 1/8 Buggy Nıtro yarışlarının hem sıralama yarışları hem de final yarışları yarışseverler tarafından ilgiyle izlendi.

RC Araba Nedir?

RC, İngilizce’de Radio Control’un kısaltmasıdır. Radyo frekanslı kumanda, en basit tabirle radyo kontrollü anlamına gelir. On-Road ve Off-Road yani Yol Üzeri ve Arazi Aracı tipi olmak üzere iki ayrı kola ayrılır.

 

On-Road modellerde sokak tipi (touring) ve yarış tipi (gas on road) modeller mevcuttur. Klişe bir hataya mahal vermemek için oyuncak tabiri kullanmamalıyız.

“Kit” yani montajlayarak toplama tipi araba veya arazi araçları ise sadece uzmanlaşmış hobby dükkanlarında veya özel siparişle çalışan imalatçı firmalar tarafından sunulurlar.

Bu arabaların montajını kendiniz yaparak toparlayıp hazır hale getirirsiniz. Oyuncak tipi arabalar genel olarak “uzaktan kumandalı” şeklinde lanse edilirler, ancak profesyonellerin kullandığı tabir “radyo kontrollü” dür.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi