MENÜ KAPAT

RC Pistinde Tozu Dumana Kattılar

Lüleburgaz Yeni Sanayi Oto Galericiler Sitesi yanında faaliyete geçen Lüleburgaz Yıldızları RC Pisti’ndeki ilk Pist Yarışları ilgiyle izlendi. RC tutkunlarını bir araya getiren etkinlikte ilk defa RC yarışları izleyenler de yarışları dikkatli gözlerle izledi.

Lüleburgaz Yıldızları RC Pistinde 3 Aralık’ta keyifli bir pazar günü geçiren yarışseverler, uzaktan kumandayla yönlendirilen araçlarla parkurun tozunu attırdılar.

RC Araba Nedir?

RC, İngilizce’de Radio Control’un kısaltmasıdır. Radyo frekanslı kumanda, en basit tabirle radyo kontrollü anlamına gelir. On-Road ve Off-Road yani Yol Üzeri ve Arazi Aracı tipi olmak üzere iki ayrı kola ayrılır. On-Road modellerde sokak tipi (touring) ve yarış tipi (gas on road) modeller mevcuttur. Klişe bir hataya mahal vermemek için oyuncak tabiri kullanmamalıyız. “Kit” yani montajlayarak toplama tipi araba veya arazi araçları ise sadece uzmanlaşmış hobby dükkanlarında veya özel siparişle çalışan imalatçı firmalar tarafından sunulurlar. Bu arabaların montajını kendiniz yaparak toparlayıp hazır hale getirirsiniz. Oyuncak tipi arabalar genel olarak “uzaktan kumandalı” şeklinde lanse edilirler, ancak profesyonellerin kullandığı tabir “radyo kontrollü” dür.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi