Balkan Evi için bağışlar başlıyor!
Balkan Evi için bağışlar başlıyor!

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçmişle gelecek arasında köprü kuracak önemli projelerinden biri olan Balkan Evi için bağış kabulü başlıyor. Vatandaşlar her Cuma günü mesai saatleri içerisinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) bulunan Balkan Evi Proje Ofisi’ne göçmen kültürüne ait eski fotoğraf, vesika, evrak, kıyafet, araç ve gereçleri bağışlayabilecek.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2022 Göç Yılı kapsamında hayata geçirmeyi planladığı Balkan Evi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kültür İşleri Müdürlüğü bir yandan Balkan kültürünün yaşatıldığı köylere “Envanter” ziyaretleri gerçekleştirirken, vatandaşların bağışları da kabul edilmeye başlanacak.

Bağışlar her Cuma LYKA’ya

Balkan Evi’ne bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar 28 Ocak Cuma gününden itibaren her Cuma günü LYKA’da bulunan Balkan Evi Proje Ofisi’ne mesai saatleri içerisinde Balkan kültürüne ait eski fotoğraf, vesika, evrak, kıyafet, araç ve gereçleri bağışlayabilecek. Vatandaşlar Balkan Evi’yle ilgili ayrıntılı bilgi için 0288 417 10 73 numaralı telefon numarasını arayabilecek.