MENÜ KAPAT

Personel İşe Bisikletle Gidip Gelecek

Lüleburgaz Belediyesi her alanda olduğu gibi öncü olma faaliyetlerine devam ediyor. Kurumsul Öncü olma ilkesi doğrultusunda kentte bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisinde (LYMBA) talep eden belediye personeline şehir bisikleti verildi. Belediye personeli işlerine artık bisikletle gidip gelecek.

Başkan Emin Halebak LYMBA’da yaptığı açıklamada düşüncelerini şu ifadelerle aktardı: “Avrupa’nın birçok kentinde olduğu gibi Lüleburgaz’da da bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını istiyoruz. Hep birlikte bisikletli bir kent yaratılmasını arzu ediyorum. Lüleburgaz Belediyesinin de 2002 yılından beri çalışmaları bu kenti bisikletli bir kent haline getirebilme yönündeydi. İlk defa Eczacıbaşı Caddesinde bisiklet yolu yaptık. Kent içerisinde yer ayırdık. Buna uyanlar oldu, uymayanlar oldu. Geldiğimiz an itibariyle 2017 yılını Bisiklet Yılı ilan ettik. Biz bu kentte birlikte yaşıyoruz, sağlıklı yaşamayı arzu ediyoruz, mutlu olmak istiyoruz. Kentimizde de her şeyin daha düzenli olmasını istiyoruz. Bisiklet kullananlara insanların daha dikkatli yaklaşmasını istiyoruz.”

Belediye Meclisinin, 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine istinaden 4 Mart’ta Sokollu Külliyesi Hamamı Meclis Salonu’nda toplantı yapıldı. Toplantıda Komisyon Başkanlarından Oluşan Komisyona havale edilen, Plan Proje Müdürlüğünün 25/02/2016 tarih ve 1879 sayılı 2017 Yılı ‘Bisiklet Yılı’ İlan Edilmesi konulu evrakın komisyon raporunun görüşülüp kabulü hususunda karar alındı. Böylece 2017 yılı ‘Bisiklet Yılı’ olarak ilan edildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi