MENÜ KAPAT

Parklara güvenlik kamerası takılıyor

Parklar 7/24 izlenecek. Lüleburgaz Belediyesi, kent genelinde bulunan 17 parka 73 adet güvenlik kamerası yerleştirmeye başladı. Emniyet birimleriyle koordineli olarak izlenecek güvenlik kameraları 7 gün 24 saat aktif olacak. Bu kapsamda belediye 17 parktan 8’ine güvenlik kamerası montaj işlemlerini tamamlarken, diğer parklar da önümüzdeki günlerde kameralarla donatılacak.

Lüleburgaz Belediyesi aralarında şüpheli kişilerin sık sık zarar verdiği Sinan Atakan Yavuz Parkı olmak üzere 17 parka güvenlik kamerası montajı yapılması için harekete geçti. Lüleburgaz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen güvenlik kamerası montajlarına geçtiğimiz günlerde başlandı.

7/24 aktif olacaklar

Suçlulara karşı caydırıcı olması beklenen güvenlik kameraları 7 gün 24 saat boyunca özellikle çocuk oyun alanlarını izleyecek. Kameralardaki görüntüler ise anlık olarak emniyet birimlerine iletilecek. Vatandaşlar Lüleburgaz Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bu uygulama sayesinde çocuklarıyla parklara daha rahat bir şekilde giriş yapıp, keyifli vakit geçirebilecek.

Aralarında o park da var

Parklara takılan güvenlik kameralarının ilk etap montajları tamamlanırken, montajın tamamlandığı parkların arasında adı sık sık şüpheli kişilerin oyun aletlerine zarar vermesi nedeniyle duyulduğu Sinan Atakan Yavuz Parkı da var. 2017 yılında henüz hayatının baharındayken trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Sinan Atakan Yavuz’un adının verildiği parkın dört bir yanı güvenlik kameralarıyla donatıldı.

Montajı tamamlanan parklar

Lüleburgaz Belediyesi’nin kamera montajını tamamladığı parklar ise şöyle;

Gençlik Parkı, Zeliha Özbek Parkı, Aydın Mutlu Parkı, Eczacıbaşı Parkı, Yıldız Parkı, Aynur Özbilen Parkı, Sinan Atakan Yavuz Parkı ve Feyzullah Çarıkçı Parkı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi