MENÜ KAPAT

Özgürlüğe atılan ilk adım: 19 Mayıs!

Her şey o ilk adımla atıldı. Ve o gün güneş, yurdumuzun üzerinde hiç batmamak üzere doğdu… 101 yıl önce tek hedef vardı, ülkeyi kurtarmak…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Yeni Tören Alanında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Çelenk sunma programında ilçe erkanı yer aldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, belediyemiz tarafından düzenlenen dijital etkinliklerle coşku içinde kutlanıyor. Etkinlikler, 17 Mayıs’ta Uzman Psikolog Sündüz Atay’ın Webinar:Eyvah sınavım var! Pandemi günlerinde psikolojik durum analizi ve stres yönetimine üzerine online söyleşisi, Atatürk ve Sanat konulu gençlik söyleşisi ve Gençlik internet Kampı yayınıyla başladı. 18 Mayıs ‘ta Birgül Tınmaz Halk Müziği, Radyo 39’dan 19 Mayıs Özel Radyo Yayını, temsili bağımsızlık ateşinin yakılması ve havai fişek gösterimi ile devam etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırlanan program; 19 Mayıs’ta Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ayberk Cengiz’in konuşmasıyla başladı. Ayberk Cengiz’in ardından Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli Lüleburgaz halkına seslendi. Başkan Gerenli’nin konuşması da tüm etkinlikler gibi belediyemizin resmi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

23 Nisan’da da şehrimizde dolaşan Karnaval Bandosu, saat 18.00’e kadar şehrimizde tur attı. Saat 19.19’da da İstiklal Marşımızı ve Gençlik Marşımızı hep birlikte coşkuyla söylemek için bayraklarımızla birlikte balkonlarda ve pencerelerdeydik. Etkinlikler kapsamında, pop-rock konseri, Allegro All Stars Caz konseri, Kent Konseyi Gençlik Meclisler Buluşması: Covid-19 sonrası gelecekte ortak hareket etmek için öneriler programı da gerçekleştirildi.

Günün son programında, Gençlik Atasının İzinde İnternet Kampı Ateş Gecesi ve 21.30’da bilgi yarışması canlı olarak yayınlandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi