MENÜ KAPAT

Oyun Birlikte Hayat Birlikte!

Özel Olimpiyatlar Türkiye, Lüleburgaz Kaymakamlığı ve Lüleburgaz Belediyesi birlikteliğiyle düzenlenen ‘Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Ulusal Turnuvası’ sona erdi.

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri yaşıtlarıyla kaynaştırıp topluma kazandırmayı amaçlayan Özel Olimpiyatlar Türkiye, ‘Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Ulusal Turnuvası’ Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) gerçekleştirildi.

10-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada, yıl boyunca beraber antrenman yapan ve oyunlara katılan sporcular takımlar halinde futbol maçları yaptı. Lüleburgaz Kaymakamlığı ve Lüleburgaz Belediyesi desteği ile düzenlenen, ‘Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Ulusal Turnuvası’, Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde (LYFA) başladı. Kırklareli, İzmir, Bursa, Kayseri, Manisa, Balıkesir, Erzincan, Kastamonu, Kocaeli, Macaristan ve KKTC’den gelen 8-15 yaş aralığındaki 140 özel ve partner sporcu, turnuva kapsamında oluşturdukları takımlarla futbol maçlarında mücadele etti.

Dilek Sabancı: “Çok mutluyuz”

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, oyunlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp birlikte kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın katılımıyla gerçekleşen oyunlar 3 gün boyunca Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) oynandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi