MENÜ KAPAT

Öğretmenler! yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama programı kapsamında, 25 Kasım’da Yeni Tören Alanı’ndaki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konuldu. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Kutlama programı, Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’ndeki etkinliklerle devam etti. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kutlama mesajının okunması, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları, emekli öğretmenler ve aday öğretmenle adına yapılan konuşmalar, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program devam etti.

‘Öğretmen Gözünden Öğrenci Fotoğrafları’, ‘Ben Bir Öğretmenim’ adlı sunum, öğretmenler günü filmi, öğretmen marşı, ‘Öğretmen Deyince’ adlı röportajlar, ‘Şehit Öğretmenlerimizin Hikayeleri’ adlı canlandırma ve Orataryo’nun ardından gerçekleştirilen yemin töreni ve öğretmen korosunun seslendirdiği şarkılarla kutlama programı sona erdi.

24 Kasım Neden Öğretmenler Günü?

Öğretmenler günün ülkemizde 1981 yılından beri 24 Kasım’da kutlanıyor. Öğretmenler gününün Türkiye’de 24 Kasım’da kutlanmasının nedeni Bakanlar Kurulu’nın Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermesi ve bu unvanın, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayımlanması ile resmileşmesidir.

“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” Mustafa Kemal Atatürk

Call Now ButtonÇağrı Merkezi