MENÜ KAPAT

Öğrencilere kentlilik bilinci eğitimi

Lüleburgaz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından okullarda öğrencilere ‘Kentlilik Bilinci Eğitimleri’ verildi.

Eğitimlerde Ambalaj Atıkları, Enerji Verimliliği ve Çevre Kirliliği, Atık Yağlar ve Elektronik Atıklar konusunda detaylı öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.

Belediyemiz 2017-2021 yılı Stratejik Planı’nda yer alan “Kentlilik Bilinci eğitimlerinin yapılması” kapsamında ilk eğitimler Ocak Ayında 7 İlkokulumuzda (Bahçelievler İlk Okulu, Mustafa Kemal İlk Okulu, Ticaret ve Sanayi Odası İlk Okulu, Ramazan Yaman İlk Okulu, Cumhuriyet İlk Okulu, İstiklal İlk Okulu ve General Ferhat Akad İlk Okulu) verildi.

Proje kapsamında ikinci grup eğitimler, 5 Mart’ta Kocasinan İlkokulu’nda, 6 Mart’ta Atatürk İlkokulu’nda, 7 Mart’ta Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek İlkokulu’nda, 12 Mart’ta Durak İlkokulu’nda ve 13 Mart’ta Şaban Öğünç İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Eğitim süresi 1 ders saati olarak; 3. ve 4. sınıf öğrencilerine verildi. Ocak’ta 2500 ve ikinci etapta 2000 olmak üzere toplam 4500 öğrencimize eğitim verildi. Eğitim, Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Vekili Göksel Üstünalp, Çevre Mühendisi Sennur Günenç, Mesut Ateş ve Zabıta Memuru Ömer Nizamoğulları tarafından verildi.

Stratejik Plan kapsamında 5 yıllık süreçte 25 okulda aynı eğitimler verilecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi