MENÜ KAPAT

Öğrenciler İçin İklim Değişikliği Semineri

Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında,  Lüleburgaz Belediyesi tarafından sunulmuş CCGS/031 referans numaralı “Bisikletlerimizle İklim Değişikliğine Karşı Mücadele Ediyoruz” Projesi kapsamında planlanan faaliyetler devam ediyor.

Proje kapsamında bisiklet taksi uygulaması devam ederken, her hafta farklı okul ile bisiklet kullanmayı bilmeyen öğrencilere ve  her Cumartesi Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisinde (LYMBA) ücretsiz olarak bisiklet kullanmayı bilmeyen 7’den 70’e her yaştan vatandaşa güvenli sürüş eğitimleri veriliyor.

Şimdi sıra seminerlerde!

İklim değişikliği ile karbon ayak izi tanımlarının yapılacağı, iklim değişikliği ile mücadele yöntemlerinin, Lüleburgaz’da projenin faaliyeti olarak yapılan karbon ayak izi ölçümlerinin, pilot bölge olarak seçilen Hürriyet Mahallesinde yapılan anket sonuçlarının anlatılacağı seminer 2 gün boyunca Lüleburgaz’daki ortaokul ve lise öğrencileri için düzenlendi. Seminerler 2 günde 4 farklı oturumda gerçekleşti.

Seminer verilen okullar

29 Mayıs saat 10:30 Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi

Eskitaşlı Ortaokulu ve TEK Ortaokulu öğrencilerine,

29 Mayıs saat 13:30 Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezinde

Düvenciler Anadolu Lisesi, Kepirtepe Anadolu Lisesi, TEK Güzel Sanatlar Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Ramazan Yaman Fen Lisesi, Rumeli Mesleki ve Teknik Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine,

30 Mayıs 09:30 Hürriyet Ortaokulu öğrencilerine,

30 Mayıs 11:00 Lüleburgaz Anadolu Lisesi öğrencilerine seminer okullarında verildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi