MENÜ KAPAT

Müzik Atölyesinin Marifetli Parmakları Hünerlerini Sergiledi

Lüleburgaz Belediyesi Müzik Atölyesinin marifetli parmakları yıl sonu konseriyle hünerlerini Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde sergiledi.

Konserde 58 öğrenci yıl boyunca aldıkları eğitimin sonunda becerilerini sahneleme fırsatı elde ettiler. Piyano, Keman, Gitar ve Flüt enstrümanlarından dilediğine gönül veren 58 öğrenci iki bölümde gerçekleşen konserde yetenekleriyle göz doldurdu.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak Müzik Atölyesi öğrencilerinin konserinin ardından bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sizler ne hissettiniz bilmiyorum ama ben bu konserlerde çok mutlu oluyorum, gururlanıyorum. Henüz daha çocuklarımız Dünya’nın peşinden koştuğu çocuklar değil.  Ama bizler, bu salondakiler onların hayallerinin peşinden koşmaya hazırız ve koşuyoruz. Onların hayallerinde gelecekte başarılı olmalarını istiyoruz.  Gelecekte onlar başarılı olursa mutlu çocuklar, mutlu insanlar olacaklarını bildiğimiz için. Onları mutlu kılabilmek onların başarısına bağlı. Hepimizi şunu çok iyi biliyoruz ki, başarılı insanlar yalnızca hayatın bir alanında yaptığı işle başarılı olan insanlar değil, hayatın birçok alanında başarılı yani insan ilişkileri, sosyal ilişkilerinin iyi olduğu insan oldukları zaman mümkün.  Onlar okullarına gitsin istiyoruz.  Derslerinde başarılı olsun, iyi bir eğitim alsınlar, iyi bir üniversite bitirsinler, meslek hayatlarında olsunlar. Belki izlediğiniz çocukların hiç biri gelecekte müzisyen olmayacak, belki de dünyanın peşinden koşacağı müzisyenler olacak. Bunu bilemiyorum. Onun için bu programları iyi saklayın.  Bu program onların çocuklarına, torunlarına gösterecekleri verdikleri ilk konserin programları olabilir.”

Çağdaş Bir Toplum Yaratılıyor

Başkan Emin Halebak konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Oturduğum yerden çocuklarımızın sahneye gelişini gördüm. Kızlarımız son derece zariftiler, delikanlılarımız son derece centilmence sahneye geldiler. Hepsi çok ciddiydi. Heyecanlıydılar, gururluydular. Yaptıkları işten mutluydular. Çünkü ebeveynlerinin ve toplumun karşısına çıktılar. Acaba siz bu yaşta onların çıktığı yere çıksaydınız ne kadar heyecanlanırdınız?  Bunu düşünmenizi istiyorum. Gerçekten yaptıkları zor. Onlar bütün bunları yaparken geleceğe hazırlanıyor. Bizde geleceğe hazırlanmak istiyoruz. Kentimizde hazırlanmak istiyoruz, ülkemizle hazırlanmak istiyoruz. İyi şeylerin olmasını istiyoruz. Televizyonları açtığımızda toplumuzdaki insanların dünya çapında ne kadar güzel şeyler yaptığını görmek istiyoruz. Savaşları, bombaları, parçalanmış bedenleri istemiyoruz, biz çağdaş dünyanın  bireyleri olmak istiyoruz. O nedenle bunları yapabilmek için çocuklarınızı çağdaş dünyanın normlarında  yetiştirmek ve toplumu da ona göre hazırlamak istiyoruz. Benim sorumluluğum ve görevim bu. Çağdaş bir toplumu yaratmak için verilen mücadeleye katkı sunduğunuz için tüm velilere teşekkür ediyorum. Lüleburgaz’da olağanüstü güzel bir Sanat Akademisi yapılıyor.  Belediyemiz bunu hayata geçiriyor. Orada olağanüstü güzel müzik ve enstrüman çalışma odalarımız var. Konser salonlarımız var, sergi salonlarımız var, atölyelerimiz var. Orada bunların hepsi olacak. Arzum ve isteğim bundan sonraki konserimizi hep birlikte orada izleyebilmek.”

Müzik Atölyesi eğitmenlerinden Trakya Oda Orkestrası Şefi Alper Çam konserden duyduğu memnuniyeti paylaştı. Alper Çam, “Lüleburgaz Belediyesi Müzik Atölyesi’nin 2016-2017 dönemi çalışmalarını, bugünkü güzel konserle noktaladık. Tüm öğrencilerimizi tebrik ederim. Başta Sayın Lüleburgaz Belediye Başkanımız Emin Halebak olmak üzere, Bşk.Yrd. Sayın Kevser Özkan’a, Kültür Müdiremiz Sayın Reşide Candan’a, değerli velilerimize, öğrencilerimize ve değerli eğitmen arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca projede bana her zaman destek olan değerli arkadaşım Deniz Basugur’a tekrar çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi