MENÜ KAPAT

Müzik Atölyesi Öğrencileri Mest Etti

Lüleburgaz Belediyesi Müzik Atölyesi Yılsonu Konseri, 27 Mayıs’ta Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi.

Üçüncü sezonunu tamamladığımız Müzik Atölyesi’ni gençlerimize ve çocuklarımıza Batı Müziği tekniğiyle, nitelikli bir çalgı eğitimi vermek ve aldıkları eğitimi ileri seviyelere taşımaları amacıyla düzenliyoruz. Bu yıl 66 öğrenci, piyano solfej, yan flüt, keman ve gitar branşlarında eğitmeni ile birebir enstrüman çalışması yapma imkanına sahip oldu. İsteğimiz onların kişisel gelişimleri doğrultusunda gündelik yaşamlarında da müziği ve çok sesliliği hayatlarının bir parçası haline getirmeleridir. Sanat, özellikle de müzik insan ömrünün her evresinde yer tutabilecek bir potansiyel taşır.

Çocukla birlikte ilk akla gelen anahtar kelimeler oyun ve sanattır. Çocuk kendi doğallığı içinde anlama ve öğrenmelerini, duygularını ve yorumlamalarını oyunla ifade eder. Bu saf, yalın ve özgün ifade ediş yöntemi sanatın başlangıcı sayılabilir. Bu yüzden her çocuk bir bakıma sanatkardır. Yaşamaktan mutlu olduğumuz kentin sanatkar çocukları da marifetli parmaklarıyla LYKA’da  konser verdi. Konserde Batı Müziğinin klasik eserleri çalınırken Türk Müziğinin ezgilerine de yer verildi. Konser sonunda Belediye Başkanımız Murat Gerenli tarafından, Gitar Eğitmeni Erdem Günay’a, Keman Eğitmeni Özgecan İşbilen’e, Flüt Eğitmeni Özgürcan İşbilen’e ve öğrencilere sertifikaları verildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi