MENÜ KAPAT

Minik Basketbolcular LYFA’da Ödüllendirildi

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen, U 12 ve U 11 Kırklareli Yerel Ligleri kapanış töreni Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA) düzenlendi.

Törene, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem, Kırklareli Basketbol İl Temsilcisi Enis Gürel, basketbolcular ve velileri katıldı.

25 Sene Sonra Farkı Göreceksiniz

Belediye Başkanı Emin Halebak kapanış töreninde bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında: “Sizler bir takım zorluklara katlanıyorsunuz ve tabi çocuklarımızda bu zorluklara katlanıyorlar. Ancak bundan 25 sene sonra bu zorlukların ne anlama geldiğini, sporla, sanatla ilgilenmeyen çocuklarla, sizin çocuklarınızın arasındaki farkın ne olduğunu göreceksiniz. Emeklerinizin karşılığını almış olacaksınız. Çocuklarımızın derslerine çalışması okul başarıları için çok önemli. Ama şu unutulmamalı ki, belli bir yaştan sonra okul bitiyor ve hayat başlıyor. Hayat spor yapanların, sanatla uğraşanların, sosyal etkinliklerle uğraşanların, STK’larda mücadele edenlerin diğerlerine fark attığı gerçekleri kapsıyor.” ifadelerini kullandı.

Sporun Faydasını Hayatımın Her Aşamasında Gördüm

Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz da konuşmasında şunları söyledi: “Sayın Belediye Başkanımızın dediği gibi, spor yapabilmek, sanat yapabilmek, eğitim hayatı içinde okulla beraber olabilmek çok önemli. Bunların yararlarını ileride mutlaka göreceksiniz. Bende küçük yaşlarda spor yaptım. Bunun faydasını hayatımın her aşamasında, siyasi, ticari ve bürokratik anlamda gördüm. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımıza da Gençlik ve Spor Bakanlığı dışında ilçesine önemli spor tesisleri hizmeti sunduğu için teşekkür ediyorum.”

Kulüplere Katkı Sağladı

Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem de kapanış töreninde şunları söyledi: “En büyük katkıyı sağlayıp bu salonu bize veren Sayın Belediye Başkanımıza, okullarda bu imkanı sağlayan Sayın Kaymakamımıza, sezon başında maçlar okul döneminde hafta içinde yapıldığından dolayı çocuklarımızın şehir dışında maç yapmaları hususunu engelledikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu durum kulüplerimize çok katkı sağladı.” dedi.

Kaybedenin Olmadığı Bir Sezon

Kırklareli Basketbol İl Temsilcisi Enis Gürel de törende yaptığı konuşmada düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Kaybedenin olmadığı bir sezonu geride bıraktık. Sevgi ve saygı çerçevesinde kıran kırana mücadelenin yaşadığı bir sezonu tamamladık. Bunun haklı gururunu ve onurunu sizlerle paylaşıyoruz. Kazanma hırslarını itiraza çevirmedikleri için, oyuncularını ahlaklı bir sporcu olarak yetiştirdikleri için, yeri geldiğinde birer anne-baba olarak ihtiyaçlarına cevap verdikleri için, kısacası Atamızın ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ sözüne uygun karakterler yetiştirdikleri için tüm antrenörlerimize sonsuz teşekkür ederim. Önümüzdeki sezonun da aynı güzellikle geçeceğinden ve Türkiye basketbolunu ileriye taşıyacağımızdan şüphem olmayacaktır.”

Konuşmaların ardından sporculara madalyaları ve kupaları, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından verildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi