MENÜ KAPAT

Millet Caddesi’ne önlem alındı

Lüleburgaz Belediyesi sık sık trafik kazalarının meydana geldiği Millet Caddesi’ndeki trafik levhaları ve uyarı işaretlerini yeniledi. Belediyemiz tarafından söz konusu caddeye aşırı hız yavaşlatıcıları da yerleştirildi.

Çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Kentimizin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarımız sürerken diğer yandan sürücülerimizin ve yayalarımızın can güvenliği için hız kesici ve trafik işaretlemeleri çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi, kentin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürürken sürücü ve yayaların güvenliği için de harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bu kapsamda daha önce sık sık trafik kazalarının meydana geldiği Millet Caddesi ile Eski Müsellim Caddesi kesişiminde çalışma başlattı.

Aşırı hız yavaşlatıcılar konuldu

Ekiplerimiz gerçekleştirdikleri çalışma kapsamında, Millet Caddesi ile Eski Müsellim Caddesi kesişimine aşırı hızla giden sürücüleri yavaşlatmak için “aşırı hız yavaşlatıcıları” yerleştirdi. Bununla da yetinmeyen ekipler kavşak noktasına yakın bölgeye yaklaşık 50 metre boyunca trafik uyarı işaretleri ile asfalta uyarı yazıları yerleştirdi.

Çalışmalarımız devam ediyor

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra yaya ve sürücülerin de güvenliğini almaya devam ettiklerini vurguladı. Başkan Gerenli, “Kentimizin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarımız sürerken diğer yandan sürücülerimizin ve yayalarımızın can güvenliği için hız kesici ve trafik işaretlemeleri çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi