MENÜ KAPAT

Mezarlık otobüs seferlerinin gün ve saatleri güncellendi

Lüleburgaz Belediyesi Yeni Mezarlık için düzenlenen sefer günü güncellendi. Vatandaşlarımız Salı ve Cuma günü saat 10.00’da Sokollu Mehmet Paşa Camisi önünden  hareket edecek otobüslerle Yeni Mezarlığa gidebilecek.

Salı ve cuma günleri saat 11:00 de mezarlık ziyareti için gönderdiğimiz otobüslerin saatleri 01.11.2019 itibariyle saat 10:00 olarak güncellenmiştir.

Hareket Saati: 10.00

 

1. Güzergah: Sokollu Mehmet Paşa Camisi Önü – Terminal – E-5 – Üst Geçit Işıklar – Orduevi Önü – Yaman Hotel Işıklar – İstanbul Caddesi E-5 – Mezarlık

2. Güzergah Sokollu Mehmet Paşa Camisi Önü – Terminal – E-5 – Üst Geçit Işıklar – Kurtuluş Camisi Önü (E-5) – Emniyet Müdürlüğü (E-5) – İstanbul Caddesi (E-5) – Mezarlık

Lüleburgaz Yeni Şehir Mezarlığımızda pek çok yenilik de halkımızın kullanımına sunulmaya başladı. Yeni Mezarlıkta taziye evimiz kullanıma açıldı. Mezarlığımızın içine ada ve parsel numaralarının yer aldığı yönlendirme tabelaları yerleştirildi. Ziyaretçilerin vefat eden yakınlarının mezarlarına rahatça ulaşılabilmeleri için Mezarlık Bilgi Sistemi(MEBSİS) faaliyete geçti.

Mezarlık Bilgi Sistemi nedir?

Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBİS); mevcut mezarlıktaki definlerle ilgili bilgilerin, ortak bir veri tabanında toplanarak mezarlıklara ait sayısal haritaların oluşturulması, verilerin entegre edilerek sorgulanma ve analiz edilmesine olanak sağlayan bir sistemdir.

Mezarlık Bilgi Sisteminin faydaları nelerdir?

Ölen yakınlarınıza ait bilgilere mezarlıkların girişlerine konulan interaktif kiosklardan erişebilir, mezarların konumlarını ekranlarında görebilir ve mezarların konumlarını gösteren harita çıktısını alabilirsiniz. Dokunmatik ekranlı Kiosk’lar aracılığıyla, harita üzerinden aranan mezarın adresini bulabilir, mezara giden en kısa yolun güzergâhını ve ölene ait kayıtlarda bulunan tüm bilgileri fotoğraflı olarak görebilir, bu bilgilerin çıktısını alabilirsiniz.

Mevta Arama

Vefat etmiş yakınlarınızın mezar yerlerini harita üzerinde bulmak, mezara giden en kısa yol tarifini almak, mevtaya ait kayıtlarda bulunan tüm bilgilere erişmek ve mezar fotoğraflarını görmek için mevta arama ekranını kullanabilirsiniz.

Yönlendirme Levhaları ve Etiket

Ada/parsel numaralarını içeren yönlendirme levhaları, her adada ada numaralarını gösteren ada direkleri ve mezar yerlerine ait bilgileri içeren bilgi etiketleri sayesinde, yön bulmada zorluk çekmeden ziyaret etmek istediğiniz mezar yerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi