MENÜ KAPAT

MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine istinaden Şubat ayı toplantılarının birincisi için Sokollu Külliyesi Hamamı Meclis Salonu’nda aşağıdaki gündemle toplandı. Toplantıya AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz da katıldı.

Toplantıda şu gündem maddelerine yer verildi:

  • Açılış ve Yoklama
  • Temizlik İşleri Müdürlüğünün 25/01/2016 tarih ve 889 sayılı Tıbbi Atık Tarifesinin Oluşturulması konulu yazısı görüşülüp kabulü hususunda karar alındı.
  • İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 25/01/2016 tarih ve 941 sayılı Dolu Kadro Derece Değişikliği konulu yazısı görüşülüp kabulü hususunda karar alındı.

Minsolmaz’dan teşekkür

Selahattin Minsolmaz toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Başkanımıza böyle bir tarihi yapıda konuşma fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Bize yüzyıllar öncesinden yadigar kalan ata yapısı içerisinde ve bu yapıda alınan kararların sorumluluk duygusuyla alınması anlamında çok büyük önemi var. TBMM’de alınan kararlar ülke açısından ne kadar önemliyse, belediye meclisinde alınan kararlar da kent için o kadar önemli. Bugün Paris’ten gelen habere sevindik. Avrupa Konseyi tarafından Lüleburgaz’a ‘12 Yıldız Şehir’ ünvanı verildi. Lüleburgaz Belediyesi o kadar çok ödül alıyor ki takip edemiyoruz artık.”  Selahattin Minsolmaz Lüleburgaz’ın konumunun önemini şu sözlerle ifade etti: “Lüleburgaz, Kırklareli ilinin taşıyıcısı. Gerek sanayisi, gerek tarım ve hayvancılık sektörünün ağırlıklı olarak burada olması ve de konumu açısından Lüleburgaz’a pozitif ayrımcılık gösterilmesinin bölgeyi daha ileri taşıyacağı inancındayım.” dedi. Minsolmaz, konuşmasının devamında bölgede yapılacak projeler hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi